Startlista till Finnmarksturen : 454 deltagare

Damer Elit (födda -05 eller tidigare) - 15 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1014 Andersson , Terese OK Kroppefjäll / TEAM SERNEKE ALLEBIKE 0
1004 Bohlin, Amanda CK Hymer 0
1011 Hylén, Tilda Falu CK 0
1010 Israelsson, Felicia BAUHAUS Sportklubb 0
1009 Kjellberg, Petra Falkenbergs CK 0
1006 Kjellqvist, Fanny She Rides CK / Team She Rides 0
1015 Larsered , Felicia BAUHAUS Sportklubb 0
1002 Larsson, Nellie Bukten Mountainbike Klubb 0
1003 Öberg, Sara CK Master 0
1005 Öhman, Cassandra Värmdö CK / Team Sweden Mountainbike 0
1013 Rälg, Matilda She Rides CK / She Rides CK 0
1008 Sjöberg, Stina She Rides CK / Team She Rides 0
1001 Stenerhag, Jennie Falu CK / ÅBRO 0
1012 Ullstrand, Ida Kolmårdens MTB 0
1007 Wallin, Johanna She Rides CK / Team She Rides 0

Damer Juniorer (födda -04 eller -05) - 0 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla

Damer 30 (födda -92 eller tidigare) - 10 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
3005 Bengtsson, Linda OK Vivill 2
3010 Dufström, Martina CSK Ludvika 2
3004 Ehlin Kolk, Maria Springtime Sports Club / Hamilton Adventure Team 2
3009 Ekblad, Elisabet Trosabygdens OK 2
3008 Grönoset, Sara Team KBK Bikes CK 2
3006 Lindell, Sandra CK Natén Säter 2
3001 Lindqvist, Mona Vincents Cycling Club 2
3002 Nordin, Amanda Vincents Cycling Club / Vincents Cycling Club 2
3007 Silfwerin, Maria CSK Ludvika 2
3003 Smederöd, Helena Borlänge CK 2

Damer 40 (födda -82 eller tidigare) - 11 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
4010 Clarkson, Camilla Womens Bikejoy CK 2
4003 Eiduka, Ivanda Kvänums IF 2
4009 Fridström, Teresia Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum Racing Team 2
4008 Häggqvist, Jessica Perbellum SS 2
4001 Korsvoll, Susanne Stockholm Multisportklubb 2
4002 Lundin, Sara Klarälvdalens Kanot och multisportklubb / KKM 2
4004 Niewieczerzal, Ewa Northern XC Sportsclub 2
4005 Schure, Jolien Echelon Cycling and Triathlon Club 2
4006 Skogberg, Emma She Rides CK / She Rides 2
4007 Tufvesson, Linda FK Trampen 2
4011 Wallinder, Åsa Västerås CK 2

Damer 50 (födda -72 eller tidigare) - 5 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
5005 Bivstedt, Katarina Järfälla CK 2
5003 Eliasson, Jenny Norbergs CK 2
5004 Gustafsson, Victoria CK Team Elgiganten Piteå / CK Team Elgiganten Piteå 2
5002 Östlund, Christina IFK Sala 2
5001 Rönnqvist Kågström, Malin Skellefteå AIK CK / Eson Bike team 2

Damer 60 (födda -62 eller tidigare) - 2 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
6001 Eriksson, Anki Alingsås SC 2
6002 Lehikoinen, Eva-Lena Borlänge CK 2

Damer Sport (födda -05 eller tidigare) - 5 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
2003 Isaksson, Maija Tullinge SK 2
2002 Karlsson, Anna Borlänge 2
2004 Nyman, Sandra CSK Ludvika 2
2001 Säfsten, Anna Cykelklubben SubXX 2
2005 Salinger, Sandra Mix Sports Club 2

Damer Motion 80 km (födda -05 eller tidigare) - 12 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
7002 Anger-Annell, Kerstin CK Uni 5
7010 Blom, Sofia Borlänge CK 6
7005 Börjes, Erika IK Jarl Rättvik 5
7011 Brorsson, Chantal Stöde 5
7007 Hammarskiöld, Ulrika CK Kultur 5
7012 Jonsson, Annica Köpings CK 5
7003 Nordlund Arnlund, Therése Västerås 5
7001 Salmela, Sanna Hudik Triathlon Klubb 5
7009 Sigurdh, Malin Tenhults SOK 5
7008 Skogum, Johanna Skövde 6
7006 Söderström, Anna-Carin Hässelby 5
7004 Staaf, Ann-Sofie Strängnäs CK 5

Damer Motion 48 Km (födda -05 eller tidigare) - 8 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
9004 Jansson, Monica Storviks IF / Storviks IF MTB 7
9005 Jones, Malin Perbellum SS 7
9001 Kronhöffer, Erica CK Los 4 Chanchitos 7
9002 Larsson, Lisa Larsson 7
9006 Larsson Lyckholm, Agnes Fredriksberg 7
9008 Mikaelsdotter, Matilda CK C4 7
9007 Nyrén, Therese Eskilstuna CK 7
9003 Olsson, Ann-Kristin BärkeBeerBikers 7

Herrar Elit (födda -05 eller tidigare) - 63 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
47 Aasa, Martin Luleå CK 0
3 Åkesson, Erik KIA Cycling Team 0
5 Andersson, Albin CK Master 0
60 Andersson, Hugo Mera Lera MTB 0
54 Boberg, Magnus Falu CK 0
41 Brengdahl, Daniel Vreta Skid o MK 0
13 Burman, Joel Borlänge CK / Borlänge CK 0
29 Dahlström, Jesper BAUHAUS Sportklubb 0
42 Engström, Adam Mera Lera MTB 0
55 Engström, Sven CK Hymer 0
44 Evensen-Lie, Eskil Kloppa Offroad Klubb 0
30 Franzén, Patrik Östra Aros CK / Cykelhuset UV 0
27 Hansson , Kim Storviks IF 0
46 Hasund Eid, Emil Kloppa Offroad klubb / HUNTON HARDROCX 0
20 Henrysson, Viktor Träningskonsulten SC 0
17 Högberg, William OK Hammaren 0
45 Höök, Martin IK Jarl Rättvik 0
4 Jansson, Henrik BAUHAUS Sportklubb 0
36 Jensen, Joakim CSK Ludvika 0
53 Junsved, Erik MTB Täby 0
43 Kagevi, Carl Motala AIF CK / TEAM SERNEKE ALLEBIKE 0
33 Karlsson, Erik CK Master 0
22 Karlsson, Joel Bålsta CK 0
52 Kitzberger, Ludvig Länna Sport CK / Länna Sport 0
28 Larsén, Richard Serneke Allebike CK / Team Serneke Allebike 0
62 Lennartsson, Hugo Motala AIF CK / TEAM SERNEKE ALLEBIKE 0
6 Lind, Oscar Serneke Allebike CK / Serneke Allebike Mtb Team 0
38 Lindblom, Oliver Falu CK 0
10 Lindgren, Emil Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team 0
7 Lindh, Axel Team Ormsalva AC 0
14 Lindh, Edvin Team Ormsalva AC / Team Ormsalva 0
8 Lindqvist, Viktor Kolmårdens MTB / Team Lapierre Sweden 0
35 Löfgren, Lars Falu CK 0
2 Mattelin, Erik BAUHAUS Sportklubb 0
26 Merkel, Lukas CK Hymer 0
21 Nordin, Isak CK Uven 0
19 Norén, Johan Skövde CK 0
23 Öijer, Henrik Falu CK 0
9 Olstam, Anton CSK Ludvika 0
40 Oskarsson, Samuel ML Sports Club 0
51 Östling, Alexander Falu CK 0
59 Pettersen, Adam Almby IK 0
37 Porath, Hugo Team Ormsalva AC / Team Ormsalva AC 0
15 Risberg, David ML Sports Club 0
12 Setterberg, Martin IF Hallby SOK 0
31 Sikström , Johannes Obbola IK / Team Advania OIK Elit 0
58 Sjursvens, Dan Team KBK Bikes CK 0
11 Söderqvist, Jakob Sundsvallscyklisterna 0
57 Spennare, Fabian MTB Täby 0
48 Stark, Filip Team Ormsalva AC 0
34 Steen, Jonatan Sågmyra SK 0
24 Svensson, Christian KIA Cycling Team 0
16 Svensson, Jesper Träningskonsulten SC 0
61 Swedberg, Sebastian MTB Täby 0
56 Thulin Elofsson, Joel Kolmårdens MTB 0
32 Wahlqvist, Dennis Bengt Vincent Serneke Allebike CK / Serneke Allebike 0
50 Wallman, Gustav Kolmårdens MTB 0
49 Wäppling, Fredrik Kolmårdens MTB 0
39 Warrén, Joel BAUHAUS Sportklubb 0
1 Wengelin, Matthias Länna Sport CK 0
63 Wennebro, Hampus Kvänums IF 0
25 Wennergren, Daniel Alingsås SC / Stampens Cykel 0
18 Zälle, Erik Kvänums IF 0

Herrar Juniorer (födda -04 eller -05) - 12 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
204 Ahlström, Viktor Cykelklubben Sundet 0
203 Funkquist, Erik Gävle CA 0
207 Hogenfält , Erik Ringmurens CK 0
208 Johansson Eklund, Felix Västerås CK / Team Teklink 0
202 Kindahl , Jonathan Finspångs CA 0
212 Molin, Lucas Falu CK 0
206 Morberg, Isac Västerås CK 0
211 Ökvist, Anton OK Renen 0
201 Olsson, Noel Cykelklubben Sundet 0
210 Sahlén, Joakim IF Hallby SOK 0
205 Vesterlund, Oliver CK Antilopen 0
209 Winnhed, Oliwer Tullinge SK 0

Herrar 30 (födda -92 eller tidigare) - 33 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
3214 Alf, Morgan Möre BK / Södermöre MTB 2
3229 Andersson, Jesper Jeppman BAUHAUS Sportklubb 4
3205 Åslund, David TTGU IF 2
3224 Björkgren, Tobias Echelon Cycling and Triathlon Club 3
3208 Carlsson, Albin Kisa SK / Team Motosport 2
3232 Forsman, Fredrik Länna Sport CK 4
3228 Franzén, Christian CK C4 / Teamcykelcentralen 4
3218 Frisk, Anders CK Uni 2
3204 Funk, Fredrik Mariestadcyklisten 1
3225 Gustafsson, Jesper Hjo Velocipedklubb 3
3201 Hammarström, Tommy IK Jarl Rättvik 1
3216 Hedström, Pär Brudpiga RK 2
3203 Hermansson, Fredrik Dala-Järna IK 1
3220 Jansson, Patrik Örebrocyklisterna / Örebrocyklisterna 2
3217 Johansson, Kim Highland Cycling Club 2
3223 KASTENSSON, JOHAN Highland Cycling Club 3
3233 Krancher, Wiktor BAUHAUS Sportklubb / Team Schlätta MTB 4
3227 Larsson, Axel Hudiksvalls Cykelklubb 4
3202 Lindbom, Johan "Limpan" Örebrocyklisterna 1
3213 Louca, Nicholas Järfälla CK 2
3222 Lundberg, Jonas Baroudeur Fietsclub 3
3211 Lundin, Niklas Eksjö CK 2
3207 Nises, Daniel CSK Ludvika 2
3215 Persson, Niklas Gävle CA 2
3221 Runfeldt, Björn IFK Sala 3
3230 Salmons , Johan CSK Ludvika 4
3206 Smederöd, Viktor Borlänge CK 2
3209 Söderström, Martin IK Rex 2
3226 Storås , Mathias Ramnäs CK / Haga MTB 3
3219 Toldnes, Johnny Umara SC / RePear.se Cycling Team 2
3210 Wanemark , Oscar Apladalens Löparklubb / Apladalens LK 2
3231 Westergren, Simon IK Rex 4
3212 Wik, Andreas Kolmårdens MTB 2

Herrar 40 (födda -82 eller tidigare) - 59 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
4249 Alenljung, Tord Skoghalls CK-Hammarö 4
4202 Bäckgren, Gunnar Norbergs CK 1
4218 Beckius, Mikael MTB Täby 2
4227 Berg, Johan Kolmårdens MTB 3
4214 Berggren, Mattias Storviks IF 2
4242 Boman, Magnus IFK Sala 3
4221 Carlén, Mattias Skövde CK 2
4240 Deijfen, Johan Länna Sport CK 3
4208 Eklund, Patrik AXA SC / Ludvika 2
4251 Ekström, Johan Mera Lera MTB 4
4246 Eriksson, Kristofer Borlänge CK 4
4215 Eriksson, Micke CK Stabil 2
4211 Eskilson, Conny Highland Cycling Club 2
4225 Fahlström , Emil Örebrocyklisterna 3
4216 Flack, Per Örebrocyklisterna 2
4201 Fransson, Jim Skövde CK 1
4234 Germundsjö, Jens Bålsta CK 3
4239 Gustafsson, Christian Trosabygdens OK 3
4229 Hansson, Pär Södertälje CK 3
4256 Hellström, Thomas Skruvstads Idrottsklubb 4
4243 Holmberg, Johan Rembo IK 4
4254 Jankarls, Andreas AXA SC 4
4259 Johansson, Martin Aktivitus SC 1
4232 Johansson, Mats Tibro Cykelklubb 3
4244 Kallin Pålsson, Per Örebrocyklisterna 4
4212 Karlsson, Magnus Enköpings CK 2
4209 Karlsson, Mikael Tierps CK 2
4252 Koistinen, Niklas IF Hallby SOK 4
4224 Koitrand, Martin Västerås CK 3
4235 Lagerblad, Isak Perbellum SS 3
4247 Landström , Jerry Järbo IF 4
4248 Lindén, Vincent CK Valhall 4
4236 Lindqvist, Anders MTB Täby 3
4217 Lindström, Anders Eskilstuna CK 2
4255 Lundin, Anders Kristinehamns CK 4
4228 Lykkeberg, Håkan Shimano Nordic Racing CK 3
4231 Lyth, Joachim Tullinge SK 3
4226 Mattsson , Matts IK Jarl Rättvik 3
4203 Midelf, John Länna Sport CK 1
4206 Niewieczerzal, Piotr Northern XC Sportsclub 2
4233 Nilsson, Björn Hässleholms CK 3
4220 Nilsson, David Skövde CK 2
4258 Olgerfelt, Christian CK Natén Säter 4
4253 Olsson, Andreas Perbellum SS 4
4250 Östman, Mattias Strängnäs CK 4
4213 Pätsi, Morgan Örebrocyklisterna 2
4210 Persson, Niclas Elmhults SC 2
4219 Rangefelt, Jens CK Lunedi 2
4241 Rosén, Andreas Järfälla CK 3
4223 Sjöström, Håkan Örebrocyklisterna 3
4205 Sparr, Henrik Bistro Cycling Club / Kanonaden Cykling Team 1
4257 Stål, Fredrik Västerås CK 4
4207 Stenberg, Anders OK Vivill 2
4230 Ström, Jon IFK Sala 3
4204 Wahlstedt, Andreas Örebrocyklisterna 1
4222 West, Robert Hallsta MTB 3
4238 Westin , Håkan Bålsta CK 3
4237 Wikström, David Västerås CK 3
4245 Winberg, Fredrik Tullinge SK 4

Herrar 50 (födda -72 eller tidigare) - 46 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
5211 Andersson, Niclas Kolmårdens MTB 2
5238 Andersson, Tomas Finspångs CA 4
5217 Bergström, Anders Mera Lera MTB 3
5241 Bramstedt, Mikael 338 Småland Triathlon & MF 4
5201 Carlsson, Stefan Kolmårdens MTB 1
5231 Dahlund, Lasse Sandvikens CK 4
5234 Edvardsson, Mats IK Jarl Rättvik 4
5236 Ek, Stefan Södertälje CK 4
5237 Ekström, Per Länna Sport CK 4
5204 Eliasson, Robert Hisingens CK 1
5242 Eriksson, Mats Sigge CK 4
5210 Gingbäck, Kay Eskilstuna CK 2
5209 Gustafsson, Jörgen CK Team Elgiganten Piteå / CK Team Elgiganten Piteå 2
5223 Gustafsson, Peter Brudpiga RK / Utesport.nu 3
5240 Hallberg, Roger OK Vivill 4
5246 Hammarskiöld, Mattias CK Kultur 4
5202 Hansen, Lars Highland Cycling Club 1
5205 Hegender, Henrik Borgholm CK 1
5225 Johansson, Anders Kvänums IF 3
5233 Johansson, Petrus CSK Ludvika 4
5243 Jönsson, Malte Svegs IK 4
5218 Kågström, Lennart Skellefteå AIK CK / E-son Bike team 3
5214 Karlsen, Tony Tullinge SK 3
5228 Karlsson, Mikael CK Uni / THF Hastighetsförmedling 3
5215 Karlsson, Stefan Järfälla CK 3
5212 Kosonen, Kaj Tibro Cykelklubb 2
5208 Lapajne, Alexander CK X 2
5224 Lernerud, Anders Trosabygdens OK 3
5230 Lindgren, Carl Johan Järfälla CK 4
5244 Löfqvist, Göran Ringmurens CK 4
5203 Mård , Henrik Djurgårdens IF Cykelförening 1
5219 Mathiasson, Peter Hässleholms CK / Team Cykelcentralen 3
5206 Mörk, Pär CK Ceres 2
5245 Nell, Roger Bålsta CK 4
5235 Nielsen, Johan CK Hymer 4
5220 Nilsson, Lars CK Fix 3
5213 Nilsson, Per-Olov OK Hammaren 2
5222 Olin, Peter Frosta Multisport 3
5229 Olsson, Magnus Borlänge CK 4
5216 Persson, Marcus Lidköpings CK 3
5207 Pettersen, Magnus Almby IK 2
5221 Schönning, Michael Brudpiga RK / Utesport.nu 3
5239 Sjögren, Anders Västra Ämterviks IF / Team Ahlsell Värmland 4
5232 Thörnros , Jonas Mera Lera MTB 4
5226 Wallinder, Thomas Ramnäs CK 3
5227 Wikström, Fredrik CRT Cykelklubb / Cellexir cycling club 3

Herrar 60 (födda -62 eller tidigare) - 12 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
6208 Akkerman, Johannes Norbergs CK 4
6202 Aasa, Magnus CK Master 3
6206 Berntsson, Stefan Skövde CK 4
6209 Eriksson, Lars Alingsås SC 4
6210 Hagestam, Anders Echelon Cycling and Triathlon Club 4
6201 Karlsson, Kenneth CK Stabil 2
6212 Melkersson, Hans Trosabygdens OK 4
6205 Olsson, Tommy IFK Sala 3
6211 Raud, Johan Aktivitus SC 4
6203 Suonperä, Esa Mjölby CK 3
6207 Tengberg, Freddy CK Master 4
6204 Wall, Anders Rocket Racing Sweden 3

Herrar Sport (födda -05 eller tidigare) - 29 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
2227 Ahl, Niclas Södertälje CK 3
2204 Bäckelin, Daniel Aktivitus SC 3
2206 Berggren, Joakim Almby IK 3
2217 Bergling, Ulf Norbergs CK 4
2216 Blomstedt, Mats Finspångs CA 4
2226 Borg, Gustav Kolmårdens MTB 4
2214 Borgström, Kristofer Sockertoppen IF 4
2212 Danielsson, Filip Vedevåg 4
2210 Ellemyr, Patrik Hallsta MTB 4
2205 Engström, Gunnar CK Hymer 3
2228 Fallström, Johan Karlstad 4
2224 Floman, Martin Team Skoglöfs Bil IF 4
2229 Funke, Andreas Laxå CK 3
2201 Gustafsson, Emil Almby IK 2
2220 Hallberg, Urban Mora CK 4
2221 Ivarsson, Martin Trollhättans SOK 4
2211 Jirenius, Gabriel CSK Ludvika 4
2208 Johansson, Kenneth Karlstad 3
2215 Kumdal, John Luleå CK / Luleå CK 4
2222 Larsson, Patrik Vansbro mtb o led 4
2213 Liljeby, Jens Gävle CA 4
2202 Nilsson, Lennart IK Jarl Rättvik / Svensk Fordonsladdning 3
2219 Nordström, Andreas Hallsta MTB 4
2218 Norin, Otto Bikester Family 4
2203 Persson, Joakim Borlänge CK 3
2209 Pickl, Johan Kungsörs SK 4
2225 Sandvik, Markus Gävle CA 3
2223 Storm, Thomas Specialized Concept Store CK 4
2207 Viklund, Tomas IK Jarl Rättvik 3

Herrar Motion 80 km (födda -05 eller tidigare) - 113 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
7239 Åberg, Jerker Clas Ohlson 5
7207 Åkerström, Dan Los 4 Chanchitos 5
7205 Alm, David Skövde CK 5
7216 Almespang, Daniel XL-Bygg Siljan Mora 5
7278 Almgren, Erik MTB Täby / Viggbyholm 6
7296 Andersson, Jan-Erik Edsbruk 6
7224 Andersson, Mathias Umarasportsclub 5
7208 Anger-Annell, Jörgen CK Uni 5
7247 Ångerud, Mathias Västerås 5
7257 Ångerud, Sami Kvicksund 5
7237 Astervik, Magnus StoCKholm 5
7267 Bäcktorp, Magnus Kiruna 5
7201 Berglund, Göran Gustafs 5
7251 Björlin, Johan Malungs cykelklubb 5
7225 Blomkvist, Håkan Karlstad 5
7242 Blomqvist, Lars CK Natén Säter 5
7313 Brorsson, Johan Stöde 5
7203 Bruun, Tom Gamla Uppsala 5
7298 Byrlén, Lucas Karlsborg 6
7204 Chabouni, Sami Södertälje CK 5
7229 Ek, Ingemar KFUM Ludvika 5
7280 Eklund, Mikael Swecycling Club / Örebro 6
7219 Englund, Johan Vattholma 5
7291 Eriksson, Alexander Gräddhyllan 6
7249 Eriksson, Håkan Västerås CK 5
7302 Eriksson, Lasse Högbo 5
7290 Eriksson, Sebastian Västerås 6
7289 Eriksson, Thomas Västerås CK 6
7220 Eriksson, Tommy Uppsala 5
7308 Fahlström, Magnus Falun 6
7234 Floresjö, Erik CK Natén Säter 5
7240 Forsell, Nils Skellefteå AIK CK 5
7215 Forsell, Tobias Grythyttans CK / Spendrups 5
7210 Fransson, Daniel CK Natén Säter / CK Natèn Säter 5
7307 Friedel, Hans Ramnäs CK 5
7231 Gruvaeus, Mattias Almby IK 5
7304 Gustafsson, Dennis Karlskoga 6
7306 Härder, Henrik Storå 5
7312 Harrysson, Mats Enköpings CK 5
7260 Hedström, Michael HEDEMORA 5
7262 Herdin, Göran Skolgatans atletklubb 5
7261 Hjärpe, Greger OK Tyr 5
7232 Holmgård, Rasmus Skellefteå AIK CK 5
7284 Holmström, Henning Eskilstuna Trailklubb 6
7273 Jansson, Peter CK Natén Säter 5
7303 Jansson, Tomas CK Uni 5
7263 Jervhed, Björn Karlsborg 5
7241 Johansson, Andreas Kolmårdens MTB 5
7297 Johansson, Håkan Friluftsfrämjandet Falun MTB 6
7264 Johansson, Tony Smedjebacken 5
7256 Lahnalampi , Marcus CSK Ludvika 5
7299 Larsson, Magnus Lundby Eskilstuna 6
7248 Lehtola, Edvin Eskilstuna 5
7275 Lindberg, Mattias Mora CK 5
7293 Lindblad, Pontus Hörken 6
7233 Lindfors, Janolov Torsåker 5
7281 Lindgren, Bo Källbottens IK 6
7206 Lindqvist, Krister Los 4 chanchitos 5
7217 Lindqvist, Nicklas Landsbro 5
7209 Ljungqvist, Martin Sundbyberg 5
7287 Lliljeros, Mats Arlanda Sportklubb 6
7252 Löfström, Staffan Månkarbo IF Skidor 5
7223 Lundin, Johan Hedemora 5
7214 Mårdberg, Stefan Ljusdals OK 5
7226 Moore, Graeme Setra Sports Club 5
7259 Moritz, Daniel Outlaw mambas 5
7266 Nikolic, Oliver TeamSåskopp 5
7202 Nilsson, Lars Astrazeneca if 5
7309 Nisser, Tobias Borlänge CK 6
7221 Nordman, Jörgen Rengsjö 5
7295 Nyhlén Sohl, Cristoffer FabriQen Group AB 6
7243 Nyrén, Martin Eskilstuna CK 5
7211 Olsson, Sebastian CK Norrtälje 5
7310 Örnevik, Christian Biketown 5
7245 Östlund, Johan Almby IK 5
7283 Överkvist, Jari Lantmännen 6
7258 Persson, Magnus Köpings CK 5
7238 Persson, Niklas OK Hammaren 5
7255 Persson , Urban Huskvarna 5
7246 Petersen, Hasse DMK 5
7300 Pettersson, Lennart Bjursås 7
7274 Pettersson, Mikael Gävle CA 5
7235 Pettersson, Stefan Oxvretens SK 5
7212 Pettersson, Sven-Olov Sala 5
7271 Pettersson, Timmy Smeglegs 5
7269 Quattrini, Jesper Sjöfallets CK 5
7218 Qvist, Patrik Askersund OK 5
7288 Relefors, Björn Svenska Ölfrämjandet 6
7227 Rudberg, Ulf Hjo Velocipedklubb 5
7279 Ryd, Dennis Ventrensarn 6
7282 Sandberg, Håkan Tullinge SK / Tonys Hangaound 6
7228 Sandberg, Peter MTB Täby 5
7285 Schuldt, Thomas Eskilstuna 6
7270 Shearer, David Ludvika 5
7311 Sjöberg, Anders Källbottens IK 5
7250 Staaf, Jonas Strängnäs CK 5
7254 Stolpe, Johan Sockertoppen IF 5
7253 Stolt, Erik VÄSTERÅS 5
7286 Ström, Magnus Storviks IF / Storviks IF MTB 6
7236 Ström, Nicklas Köpings CK 5
7213 Ström, Roger Terrible Tuesdays TC 5
7301 Sundqvist, Eddy Ludvika 5
7294 Svallfors, Rickard Athletic Club Salt Lake 6
7292 Svantesson, Daniel Team Gräddhyllan 6
7222 Svensson, Malte Globe Bokhandel 5
7244 Thyselius, Fredrik Västerås 5
7272 Tiger, Niklas Obbola IK 5
7305 Tiuraniemi, Mika Team Bröten 5
7276 Toivio, Juhani Västerås 6
7230 Wallgren, Johan Frösö IF 5
7265 Wennerlöf, Fredrik Vingåker 5
7277 Witt, Tobias MTB Täby / Viggbyholm 6
7268 Woxberg, Stig KIRUNA 5

Herrar Motion 48 km (födda -05 eller tidigare) - 19 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
9206 Andersson , Johannes Smedjebacken 7
9219 Aspholme, Kent Falun 7
9204 Brinck, Roger PRO mtb 7
9205 Carlsson, Svante Cykelhuset väsby 7
9216 Erlandsson, Fredrik Nättraby 7
9209 Forsgren, Karl Västerbergslagens ol 7
9218 Hertz, Clas-Håkan Sjölunda Keramik 7
9212 Holster Westerberg, André S2tri 7
9214 Hoonk, Edvin Norbergs CK 7
9203 Isacson, Magnus Uppsala 7
9207 Larsson, Peter Blazers 7
9217 Larsson Lyckholm, Jan Kopparberg 7
9208 Olsson, Jan BärkeBeerBikers 7
9210 Östling, Peter Falu CK 7
9215 Setterberg, Johan MTB Täby 7
9213 Staaf, Olof Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum racing team 7
9211 Westerberg, Kenneth S2tri 7
9202 Westerlund, Stefan Enköpings AIF 7
9201 Wirebro, Emil Motala 7