Startlista till Engelbrektsturen : 660 deltagare

Flickor 11-12 år - 1 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
701 Östergren, Ellen CK Uni 81

Flickor 13-14 år - 4 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
709 Benivi, Safira Team ASP 81
702 Klang, Molly Köpings CK 81
708 Mårtensson, Thea Team ASP 81
703 Olgerfelt, Sofie CK Natén Säter 81

Flickor 15-16 år - 0 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla

Pojkar 11-12 år - 1 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
710 Klang, Linus Köpings CK 81

Pojkar 13-14 år - 5 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
704 Hakso, Erik Norbergs CK / Hakso 81
705 Jansson, Melker Norbergs CK 81
706 Lantz, Manne Rembo IK 81
707 Olsson, Vidar Fagersta Södra IK 81
711 Rosenlöf, Isak Mjölby CK 81

Pojkar 15-16 år - 0 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla

Damer Elit - 12 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1011 Israelsson, Felicia BAUHAUS Sportklubb 0
1010 Kantojärvi, Frida Team KBK Bikes CK / Team KBK Bikes CK 0
1009 Kjellberg, Petra Falkenbergs CK 0
1005 Kjellqvist, Fanny She Rides CK / Team She Rides 0
1002 Larsson, Nellie Bukten Mountainbike Klubb 0
1003 Öhman, Cassandra Värmdö CK / Team Sweden Mountainbike 0
1012 Salinger, Sandra Mix Sports Club 0
1004 Sjöberg, Stina She Rides CK / Team She Rides 0
1001 Stenerhag, Jennie Falu CK / ÅBRO 0
1008 Ullstrand, Ida Kolmårdens MTB 0
1007 Wallin, Johanna She Rides CK / Team She Rides 0
1006 Zetterlund, Erica Hjo Velocipedklubb 0

Damer Sport - 6 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1207 Alasaari, Susanna Karlskogacyklisterna / Karlskoga 0
1204 Bjurenhed, Elisabeth Karlskogacyklisterna 0
1208 Höij, Hanna Swecycling Club 0
1205 Isaksson, Maija Tullinge SK 0
1203 Nyman, Sandra CSK Ludvika 0
1206 Röstlund, Jessica Karlskogacyklisterna 0

Damer 30 - 6 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1305 Dufström, Martina CSK Ludvika 0
1303 Ekblad, Elisabet Trosabygdens OK 0
1301 Johansson Wallin , Josefin IFK Sala 0
1304 Lindell, Sandra CK Natén Säter 0
1302 Lindqvist, Mona Vincents Cycling Club 0
1306 Silfwerin, Maria CSK Ludvika 0

Damer 40 - 6 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1405 Danielsson, Erica Västerås CK 0
1406 Eiduka, Ivanda Kvänums IF 0
1403 Häggqvist, Jessica Perbellum SS 0
1402 Hennies , Cecilia Länna Sport CK 0
1404 Lundin, Sara Klarälvdalens Kanot och multisportklubb / KKM 0
1401 Tufvesson, Linda FK Trampen 0

Damer 50 - 4 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1504 Bivstedt, Katarina Järfälla CK 0
1501 Östlund , Christina IFK Sala 0
1502 Rönnqvist Kågström, Malin Skellefteå AIK CK / Eson Bike team 0
1503 Tham, Theresa She Rides CK 0

Herrar Juniorer - 5 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
103 Andersson, Erik Skövde CK 4
102 Börjesson, Harry Lidingö Cykelklubb 4
105 Johansson Eklund, Felix Västerås CK 2
104 Kumpula, Emil Kungsörs SK 4
101 Morberg, Isac Västerås CK 2

Herrar Elit - 34 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
25 Andersson, Hugo Mera Lera MTB 2
19 Berggren, Emil Örebrocyklisterna 1
14 Björklund, Jakob Team Skoglöfs Bil IF 1
34 Broberg, Loffe Vincents Cycling Club 2
33 Dahl, Stefan KIA Cycling Team 1
20 Dahlström, Jesper BAUHAUS Sportklubb 1
17 Engström, Adam Mera Lera MTB 1
28 Engström, Sven CK Hymer 2
26 Erlandsson, Alexander Västerås CK 2
16 Evensen-Lie, Eskil Kloppa offroad klubb 1
22 Franzén, Patrik Östra Aros CK / Cykelhuset UV 2
10 Hansson , Kim Storviks IF 1
1 Henrysson, Viktor Träningskonsulten SC 1
29 Höök, Martin IK Jarl Rättvik 2
30 Jensen, Joakim CSK Ludvika 2
15 Johansson, Simon IK HERO 1
13 Junell, Viktor Team Ormsalva AC 1
8 Karlsson, Joel Bålsta CK 1
24 Kitzberger, Ludvig Länna Sport CK / Länna Sport CK 2
12 Löfgren, Lars Falu CK 1
18 Mattelin, Erik BAUHAUS Sportklubb 1
2 Merkel, Lukas CK Hymer 1
7 Nordin, Isak CK Uven 1
5 Norén, Johan Skövde CK 1
4 Öijer, Henrik Falu CK 1
23 Östling, Alexander Falu CK 2
31 Pettersson, Oskar Mjölby CK 3
27 Sjursvens, Dan Team KBK Bikes CK 2
21 Stark, Filip Team Ormsalva AC 2
3 Steen, Jonatan Sågmyra SK 1
9 Wahlqvist, Dennis Bengt Vincent Serneke Allebike CK / Serneke Allebike 1
11 Warrén, Joel BAUHAUS Sportklubb 1
32 Wennebro, Hampus Kvänums IF 3
6 Wennergren, Daniel Alingsås SC / Stampens Cykel 1

Herrar Sport - 35 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
206 Bäckelin, Daniel Aktivitus SC 3
209 Berggren, Joakim Almby IK 3
232 Boberg, Michael Älvdalens CK 2
234 Borgström, Kristofer Sockertoppen IF 4
235 Broman, Lukas Gävle CA 4
233 Eidersten, Jimmy Perbellum SS / Mora 4
224 Ekman, Anders Norbergs CK 4
201 Ellemyr, Patrik Hallsta MTB 4
217 Engström, Gunnar CK Hymer 3
203 Eriksson, Jim Rembo IK 2
210 Funke, Andreas Laxå CK 3
211 Gefvert, Jonas OK Tyr 4
205 Gustafsson, Christoffer Norbergs CK 3
202 Gustafsson, Emil Almby IK 2
222 Hellström, Erik Gävle CA 4
213 Isaksson, Rickard Köpings CK 4
226 Johansson, Kenneth Swecycling Club 2
225 Johansson, Thomas Västerås CK 4
215 Jonsson, Hasse Skövde CK 4
221 Lennstrand, Måns MTB Täby / Fellowmind Sverige 4
218 Liljeby, Jens Gävle CA 4
220 Liljekrok, Jens Norbergs CK 3
219 Ljungkvist, Nicklas Hjo Velocipedklubb 4
216 Lodin, Oskar Hudik Triathlon Klubb 4
228 Nordström, Andreas Hallsta MTB 4
212 Österberg, Martin Borlänge CK 4
208 Persson, Joakim Borlänge CK 3
214 Pickl, Johan Kungsörs SK 4
223 Röstlund, Stefan Karlskogacyklisterna 4
204 Sandberg , Lars Solsta CK 2
230 Smedh, Andreas Brudpiga RK 3
227 Viklund, Tomas IK Jarl Rättvik 3
231 Widgren, Erik Hofors AIF Skid och Cykelklubb 4
229 Willén, Mattias Västerås CK 4
207 Wretman, Martin IFK Sala 3

Herrar 30 - 27 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
304 Åkesson, David Obbola IK 2
312 Alf, Morgan Möre BK / Södermöre MTB 2
326 Andersson, Markus Brudpiga RK / SAMBIKE-CEETEC 2
321 Berg, Fredrik Träningskonsulten SC 4
309 Carlsson, Albin Kisa SK / Team Motosport 2
315 Evertsson, Niklas Örebrocyklisterna 3
323 Franzén, Christian CK C4 / Team Cykelcentralen 4
317 Gråd, Erik CK Hymer 3
324 Gustafsson, Jesper Hjo Velocipedklubb 4
302 Hammarström, Tommy IK Jarl Rättvik 1
311 Hedström, Pär Brudpiga RK 2
301 Hermansson, Fredrik Dala-Järna IK 1
319 Johansson, Kim Highland Cycling Club 3
305 Louca, Nicholas Järfälla CK 2
307 Lundin, Niklas Eksjö CK 2
314 Nellfur, Johannes Mera Lera MTB 3
327 Nilsson, Markus Sumo CC / Sumo Cycling Club 1
313 Nises, Daniel CSK Ludvika 2
325 Olsson, Fredrik CSK Ludvika 2
328 Persson, Niklas Gävle CA / Northern XC sports club 2
303 Ringvall, Andreas Sala CK 1
322 Salmons , Johan CSK Ludvika / Csk Ludvika 4
318 Sjöberg, Fredrik CSK Ludvika 3
306 Smederöd, Viktor Borlänge CK 2
308 Toldnes, Johnny Umara SC / RePear.se Cycling Team 2
316 Wärman, Fredrik Malungs CK 3
310 Wik, Andreas Kolmårdens MTB 2

Herrar 40 - 55 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
430 Asplund, Matts CK Stabil 4
414 Berggren, Mattias Storviks IF 3
449 Dalhielm, Pär CRT Cykelklubb / KIA Cycling Team 2
432 Ek, Mattias Kungsbacka CK / Ahlsell 4
436 Eklund, Andreas IFK Sala 4
403 Eklund, Patrik AXA SC / Ludvika 2
444 Englin, Daniel Gävle CA / Gogagaski 4
423 Eriksson, Anders CK Uven 2
450 Eriksson, Micke CK Stabil 2
431 Eriksson, Tobias CK Uni 4
452 Eskilson, Conny Highland Cycling Club 2
428 Fahlström, Patrik IFK Sala 4
415 Fahlström , Emil Örebrocyklisterna 3
411 Flack, Per Örebrocyklisterna 2
402 Fransson, Jim Skövde CK 1
416 Germundsjö, Jens Bålsta CK 3
418 Hansson, Pär Södertälje CK 3
433 Holmberg, Johan Rembo IK 4
447 Höstby , Jeff Björklinge Sportförening 4
438 Jankarls, Andreas AXA SC 4
425 Johansson, Andreas Eskilstuna CK / Eskilstuna 3
453 Johansson, Martin Aktivitus SC 1
410 Jonasson, Niklas CK Uven 2
407 Karlsson, Magnus Enköpings CK 2
405 Karlsson, Mikael Tierps CK 2
409 Knudsen, Daniel Sumo CC 2
443 Kumpula, Markus Kungsörs SK 4
426 Lagerblad, Isak Perbellum SS 3
401 Lagercrantz, Fredrik Kolmårdens MTB 1
439 Lantz, Peter Rembo IK 4
445 Lind, Henrik IFK Sala 4
408 Lindström, Anders Eskilstuna CK 2
448 Lindström , Björn CK Uni 4
455 Lipskog, Robert Gävle CA 4
406 Niewieczerzal, Piotr Northern XC Sportsclub 2
404 Nilsson, Robert Ramnäs CK 2
419 Nogeus, Johan Hjo Velocipedklubb 3
440 Olgerfelt, Christian CK Natén Säter 4
417 Parmklev, Jimmy BAUHAUS Sportklubb 3
413 Pätsi, Morgan Örebrocyklisterna 2
451 Persson, Magnus Edsbyns SK 4
424 Petruson , Jonas Umara SC / Umara Sports Club 3
412 Rangefelt, Jens CK Lunedi 2
422 Rosén, Andreas Järfälla CK 3
427 Rosenlöf, Henrik Mjölby CK 3
429 Sjöström, Håkan Örebrocyklisterna 4
446 Sparr, Henrik Bistro Cycling Club / Kanonaden Cycling Team 1
442 Stål, Fredrik Västerås CK 4
437 Ström, Jon IFK Sala 4
421 Sundblad, Erik Mjölby CK 3
454 Wengrud, Mattias Halmstad MTB 4
434 West, Robert Hallsta MTB 3
441 Westin , Håkan Bålsta CK 4
420 Wikström, David Västerås CK 3
435 Winberg, Fredrik Tullinge SK 4

Herrar 50 - 37 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
512 Ahl, Niclas Södertälje CK 3
525 Andersson, Tomas Finspångs CA / Bike&Beer 4
526 Bergfjord, Anders CK Ceres 4
507 Bleckert, Mikael Sandvikens CK 3
501 Carlsson, Stefan Kolmårdens MTB 1
527 Ek, Stefan Södertälje CK 4
515 Eklund, Johan She Rides CK 4
517 Eriksson, Mats Sigge CK 4
513 Fahlström, Johan IFK Sala 4
502 Gingbäck, Kay Eskilstuna CK 2
519 Gustafsson, Peter Brudpiga RK 4
520 Hammarskiöld, Mattias CK Kultur 4
536 Harrysson, Mats Enköpings CK 4
511 Johansson, Anders Kvänums IF 3
516 Johansson, Petrus CSK Ludvika 4
510 Kågström, Lelle Skellefteå AIK CK / E-son bike team 3
508 Karlsen, Tony Tullinge SK 3
531 Karlsson, Stefan Järfälla CK / Ekerö 3
505 Kosonen, Kaj Tibro Cykelklubb 2
504 Lapajne, Alexander CK X 2
532 Lernerud, Anders Trosabygdens OK 3
521 Lindskog, Peter Enköpings CK 4
514 Ljungh, Jonas Aktivitus SC 4
523 Löfqvist, Göran Ringmurens CK 4
503 Mörk, Pär CK Ceres 2
522 Nordin, Joakim CK Uven 4
537 Olsson, Erik Västerås CK 2
518 Pakkanen, Tomas Södertälje CK 4
506 Rönnberg, Niclas Falu CK 2
534 Sahlberg, Ulric Gävle CA 4
535 Sandvik, Markus Gävle CA 3
509 Schönning, Michael Brudpiga RK / Utesport.nu 3
524 Sjögren, Anders Västra Ämterviks IF / Team Ahlsell Värmland 4
530 Skero, Radovan Grängesberg 4
533 Sköld, Morgan Finspångs CA 4
528 Skytt, Ulf CK Valhall 4
529 Thörnros , Jonas Mera Lera MTB 4

Herrar 60 - 12 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
607 Akkerman, Johannes Norbergs CK 4
612 Hagestam, Anders Echelon Cycling and Triathlon Club 4
610 Jäderfeldt, Peter Södertälje CK 4
605 Johansson, Jan-Anders Falkenbergs CK 4
601 Karlsson, Kenneth CK Stabil 2
608 Melkersson, Hans Trosabygdens OK 4
604 Sätterström, Kalle CK Natén Säter 4
611 Sjöberg, Raymond Gävle CA 4
603 Suonperä, Esa Mjölby CK 3
609 Tengberg, Freddy CK Master 4
606 Tideman, Morgan Wetterbygden Cykelklubb 4
602 Wall, Anders Rocket Racing Sweden 3

Damer Motion "Helan" - 33 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
3324 Aho, Jenny Västerås 8
3303 Andersson, Malin Hofors 6
3326 Bengtssons , Malin BENGTJOHAN 8
3328 Bergfjord, Karin CK Ceres 8
3312 Blom Bengtsson, Ida Boxholm 6
3314 Ehrling, Lena Gävle 6
3309 Ekman, Frida Team Elektrikerna Sala 6
3332 Evertsson, Susann IK Trasten 6
3321 Forsgren, Jessica Rembo IK 7
3307 Forsgren, Mia Vreta Skid o MK 6
3310 Fransson Visti, Camilla CK Natén Säter 6
3311 Freding, Pia Upplands-Ekeby IF 6
3327 Gille, Caroline Vittinge MTB 8
3304 Gnipe, Evelina She Rides CK / Vällingby 6
3333 Grelsson, Clara Sundbyberg 6
3313 Hammarskiöld, Ulrika CK Kultur 6
3302 Hammarstrand, Carina Physiochraft 6
3319 Hansson, Emma IK Jarl Rättvik 6
3320 Holmström, Lina Atlas Copco Idrottsförening / Botkyrka 6
3329 Jonsson, Annica Köpings CK / Köping 5
3322 Jönsson Hellstadius, Frida Linköping 7
3308 Karlsson , Kristina Gustafs 6
3316 Köpmans, Emma Gagnef 6
3317 Lööw, Charlotta Byrsta Bikers 6
3318 Mikalesdotter, Matilda CK C4 6
3306 Nilsson , Ida Näshulta goif 6
3323 Nygårds, Elin Ambulansen Falun 7
3330 Rundqvist Boman, Martina CK Stabil / Östhammar 5
3305 Sjöblom, Angela IF Åland 6
3331 Stenshaga, Ann-sophie Hälsofabriken Åtvidaberg 7
3315 Thonäng, Anki Falkenbergs CK 6
3325 Thunell, Pernilla Västerås 8
3301 Yngvesson, Maria Gävle CA 5

Damer Motion "Halvan" - 31 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
4115 Ahl, Annika Karlstad 7
4130 Alenfelt, Annika Ydre 7
4131 Andrèe, Maria Storvreta IK 6
4106 Bergström, Viktoria Storvreta IK 6
4121 Eriksson, Alexandra Borlänge 7
4117 Eriksson, Sussie CSK Ludvika 7
4103 Fagrell, Therése Hagfors 6
4126 Farsi, Leila LLL 8
4101 Fjordell, Wilma CK Uven 5
4114 Franzén, Charlotte 7
4119 Gustafsson, EvaKristina Team EKG 7
4118 Hammarstedt, Veronica IFK Sala 7
4120 Hebert, Terese Borlänge 7
4108 Hellberg , Anna-Frida Norberg 7
4116 Jernberg, Marina Skoghalls CK-Hammarö / Karlstad 7
4122 Johansson, Carolina Motala AIF CK / Motala 7
4105 Johansson, Cecilia Enköpings CK / Enköping 6
4104 Larsson, Lisa Larsson 6
4127 Lindblom, Pernilla Västerås 8
4112 Nyman, Britt-Marie Karbennings Goif 7
4123 Ögren, Jessica Köping 7
4102 Olsson, Linda Hagfors 6
4125 Olsson, My Köping 7
4110 Oskarsson , Åsa Västerås 7
4107 Pettersson, Anna Mjölby CK 6
4128 Sandgren, Sara IK Rex 7
4129 Sjöden, Ulrica Västerås CK 7
4109 Sjögren, Marika Tjällmo-Godegårds OK 7
4124 Torstensson, Malin Tierp 7
4111 Weistrand, Cecilia Södertälje 7
4113 Wiklund, Jenny Ransta 7

Herrar Motion "Helan" - 257 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
3001 Åberg, Jerker Eskilstuna CK 5
3068 Aberger, Ernst Physiochraft 6
3177 Ågren, Anders Almby IK 7
3180 Ahl, Håkan OK Tyr / Karlstad 7
3160 Ahlqwist, Nicklas Gävle 7
3078 Åkerström, Ulf FC Sampierdarenese 6
3074 Albertsson, Mattias Örebrocyklisterna 6
3231 Aldén, Sebastian IFK Sala 4
3213 Alfarrustad, Knut Øivind Fet Skiklubb Sykkel 7
3185 Allerdahl, Ingemar Eskilstuna 7
3225 Almgren, Adam HMB Construction 6
3191 Andersson, Mats Barkentech Huggnora 7
3254 Andersson, Mikael 6
3123 Andersson, Stefan Skövde CK 6
3247 Andersson, Tony Västerås CK 5
3043 Andrée, Johan Storvreta IK 5
3165 Ångerud, Mathias Västerås 7
3012 Arnkvist, Joel Stockholm 5
3126 Asplund, Noel Rembo IK 6
3031 Astervik, Magnus StoCKholm 5
3241 Ax, Mikael Brandkårens IK 5
3190 Bengtsson, Göran Smedjebacken 7
3117 Berggren, Daniel Mölnlycke 6
3018 Berglund, Göran Gustafs 5
3050 Berglund, Mats Gustavsberg 5
3045 Berglund, Peter Mariefred 5
3153 Bergman, Lars-olof 7
3182 Bergqvist Delin, Henrik MTB Täby 7
3129 Bergström, Joacim Storvreta IK 6
3054 Bergström, Johan IK Nocout.se 5
3053 Björkdahl, Morgan Sigtuna Märsta Arlanda CK / Märsta 5
3188 Björnstad, Jan 7
3114 Blomkvist, Håkan Karlstad 6
3155 Bohman, Patrick CK Stabil 7
3234 Bork, Mikael Team +GF+ 6
3007 Bruun, Tom Gamla Uppsala 5
3226 Candell, Johan Borlänge CK 6
3203 Carleson, Andreas Örebro 8
3057 Carlson, Andreas Roys Mode 6
3064 Carlsson, Anders Eskilstuna CK 6
3154 Carlsson, Mikael Ponsse 7
3019 Chabouni, Sami Södertälje CK 5
3051 Danils, Eric CSK Ludvika 5
3004 Darvå, Tony Västerås 5
3141 Domfors, Roland Västerås CK 7
3124 Ek, Patrik Kallhäll 6
3176 Ek, Rolf Skokloster 7
3219 Eklund, Niklas Saltsjöbadens Cykelklubb 5
3214 Ekman, Anders Ekman Performance 7
3237 Ekman, Göran IFK Sala 7
3087 Ekman, Robert Truck Service 6
3102 Ekman, Torbjörn Team Elektrikerna Sala 6
3217 Ekroth, Rasmus Hugelsta Riders 5
3201 Engdahl, Patrik Västerås 8
3111 Englund, Peter Forsbacka 6
3106 Eriksson, Eric Stockholm 6
3186 Eriksson, Jan-Åke Västerås 7
3194 Eriksson, Nicklas Ambulansen Falun 7
3002 Eriksson, Tomas ABB IF Ludvika 5
3257 Eriksson, Torbjörn 7
3178 Evertsson, Anders Sundsta 7
3244 Evertsson, Jan IK Trasten 5
3083 Feldt, Robert Vega 6
3240 Fjellman, Per 8
3122 Floresjö, Erik CK Natén Säter 6
3104 Fohlin, Niclas Bruksvallarna 6
3134 Fors, Anton Hudik Triathlon 6
3172 Forsberg, Mats Örsundsbro 7
3183 Forsell, Joakim Finspång 7
3184 Forsell, Mattias Örebro 7
3242 Forsgren, Stefan Vreta Skid o MK 5
3042 Forslund, Anders Tierps CK / Tierp 5
3009 Fransson, Daniel CK Natén Säter 5
3030 Freding, Jan Upplands-Ekeby IF 5
3193 Friedel, Hans Ramnäs CK 7
3108 Gnestabo, Joakim Hudik Triathlon Klubb 6
3077 Gnipe, Tim She Rides CK / Vällingby 6
3173 Göransson, Emil Emil 7
3073 Götesson, Christer BeKind 6
3055 Greis, Alexander Storviks IF 5
3097 Gunnarsson, Michael Avesta 6
3052 Gustafsson, Tomas Karlskogacyklisterna 5
3060 Gutlöv, Lars Västervik 6
3196 Gynt, Olov Västerås 7
3204 Hagelin, Ola Gävle 7
3205 Hagenvald, Mikael Södertälje CK 8
3220 Hägglund, Mats Tumba 5
3010 Haggren, Magnus FREKE 5
3090 Hällbom, Jonas Eskilstuna CK 6
3026 Halldan, Peter Motala AIF CK 5
3076 Hansson, Jonas Rembo IK 6
3119 Härder, Henrik Storå 6
3156 Hardinge, Victor Visby 7
3248 Hed, Daniel Oxbergs IF 7
3236 Hed, Rickard Fagersta 7
3246 Hedström, Michael HEDEMORA 7
3249 Heed, Lars-Erik Oxbergs IF 5
3085 Heikkinen, Jari Knektåsen/Jätkäharju 6
3047 Henningsson, Peter Sandvikens CK / Sandviken 5
3116 Henriksson, Patrik Team Villagatan MTB 6
3167 Hiltunen, Jari Team Forsbacka 7
3255 Hjalmarsson, Tomas BAUHAUS Sportklubb 8
3088 Hoffmann, Daniel 6
3027 Holm, Lars Gävle 5
3148 Holm, Mikael Fagersta 7
3222 Holman, Mattias IK Fyris Triathlon 5
3245 Holmberg, Erik Fagersta 7
3069 Holmgren, Gunnar CK Stabil 6
3163 Holmström, Henning Eskilstuna Trailklubb 7
3084 Holmström, Lars Köpings CK 6
3146 Holster Westerberg, André Örebrocyklisterna / S2tri 7
3168 Hulten, Rikard Uppsala 7
3131 Isaksson, Andreas V-ås knog 6
3206 Jansson, Anders Norrtälje 7
3228 Jansson, Peter CK Natén Säter 5
3014 Jansson, Tomas CK Uni 5
3164 Järviken, Bo Safecargo Sweden AB 7
3038 Johansson, Andreas Kolmårdens MTB 5
3202 Johansson, Fredrik BENGTJOHAN 8
3195 Johansson, Mats Sockertoppen IF 7
3230 Johansson, Peter CK Uni 5
3086 Johansson, Yngve CK Stabil / ÖSTHAMMAR 6
3016 Johansson , Niklas Söderbärke 5
3235 Johnsson, Filip Västerås CK 6
3061 Johnsson, Lars Västerås CK 7
3243 Jonsson, David Almby IK 5
3033 Jönsson, Jesper 5
3197 Junevall, Marcus Bälinge 7
3137 Junttila, Jyrki Hjo Velocipedklubb 6
3179 Karlsson, Anders Västerfärnebo 7
3065 Karlsson, Fredrik Eskilstuna 6
3253 Karlsson, Håkan 5
3109 Karlsson, Mats Kolmårdens MTB 6
3040 Kivi, Toni Team Rynkeby Dalarna 5
3003 Klarin, Claes Västerås CK 5
3094 Kocken, Stefan Motala 6
3125 Köpmans, Elias Gagnef 6
3210 Kristensson, Robert Norrtälje 7
3151 Lagerkvist, Martin Västerås 7
3044 Lahnalampi , Marcus CSK Ludvika 5
3015 Larsson, Patrik Söderbärke 5
3239 Leed, Lars Sollentuna 6
3166 Lehtola, Edvin Eskilstuna 7
3175 Lennartson, Per Hässelby 7
3208 Lewis, Clive KBK Bikes 6
3207 Lewis, William Borlänge 6
3067 Lindberg, Lars AXA SC / Norberg 6
3140 Lindblom, Patrik 7
3223 Lindelöf, Ola Västerås 6
3093 Lindfors, Janolov Torsåker 6
3025 Lindkvist, Linus KBK Bikes 5
3171 Lindroth, Urban Eskilstuna 7
3049 Lööw, Kjell Byrsta Bikers 5
3037 Lövgren, Dan Gävle CA 5
3034 Lundén Windahl, Daniel Örebrocyklisterna / Örebrocyklisterna 5
3081 Lundgren, Johan Alunda MTB 6
3013 Lundh, Jim Lundhs mtb 5
3103 Lundholm, Bengt AB Karl Hedin IF 6
3039 Lundin, Anders Klarälvdalens Kanot och multisportklubb 5
3011 Lundin, Johan Hedemora 5
3041 Lundqvist, Johan Sandvikens CK 5
3032 Matsson, Robert Avesta 5
3157 Mattsson, Alexander Visby 7
3150 Mauritzson, Jesper Team Ågården 7
3029 Melin, Per Karlskogacyklisterna / Karlskogacyklisterna 5
3232 Mesch, Joakim Falun 5
3139 Moberg, Magnus Eskilstuna CK / Eskilstuna 7
3174 Modin, Peter Eskilstuna 7
3189 Möller, Nicklas Strömsholm 7
3127 Mostafaee, Saman Hofors AIF Skid och Cykelklubb 6
3024 Mourujärvi, Andreas Hedemora 5
3005 Neuman, Christer Haga MTB 5
3101 Niemonen, Christian Eskilstuna CK 6
3022 Nilsson, Axel Näshulta 5
3238 Nilsson, Björn 7
3091 Nilsson, Jan SKÖLLERSTA 6
3199 Nilsson, Thomas Kristinehamns CK / Bridgestone 7
3181 Nohlgren, Erik Kumla 7
3059 Nordstrand, Fredrik Sandviken 6
3028 Norelius, Anders OK Tyr 5
3215 Norell, Olle Sandvikens CK 6
3256 Norlander, Stefan Borlänge CK 6
3100 Norman, Fredrik Örebrocyklisterna 6
3096 Norström, Thomas Hälsoverket Avesta 6
3216 Nyberg, Kenneth Team 19:10 6
3092 Nyman, Michael Hälsoverket Avesta 6
3035 Ohlsson, Mikael Brudpiga RK 5
3062 Olofsson, Mattias 6
3143 Olsson, Mats Hedemora 7
3209 Olsson, Tony Däckson 7
3080 Överström, Joakim IF Åland 6
3115 Pantzar, Håkan Kjula IF 6
3046 Pers, Matts Borlänge CK / SweMaint IK 5
3252 Persson, Christer Västerås 6
3233 Persson, Magnus Köpings CK / Köping 5
3063 Persson, Tommy Lindecyklisterna 6
3112 Persson , Urban Huskvarna 6
3110 Petersen, Hasse DMK 6
3008 Pettersson, Bengt Kungsörs SK 5
3017 Pettersson, Daniel Gävle CA 5
3250 Pettersson, Mikael Gävle CA 5
3144 Pettersson, Roger Norberg 7
3145 Puranen, Patrik Fagersta 7
3229 Randström, Fredrik Västra Ämterviks IF / Ahlsell Värmland 5
3095 Ravnestam, Roger Team Sméstan CK 6
3224 Ring, Mikael Skoghall 6
3227 Rissler, Johan Fikaligan 7
3135 Sahlin, Mikael 6
3006 Sandgren , Henri IK Rex 5
3161 Sandin, Pär Köping 7
3218 Savander, Tomas Bockhammars MTB 5
3020 Schjelderup, Klas AXA SC / Renfanan CK 5
3221 Schön, Daniel Knivsta CK 5
3192 Sjögren, Michael Limited Edition CK 7
3211 Skogert, Peter Vallentuna 6
3048 Snell, Peter Borlänge CK / Team Lassbo 5
3105 Söderberg, Mikael Knivsta CK 6
3066 Södervall, Pekka Västerås 6
3023 Sparrfeldt, Erik Tullinge SK 5
3071 Stadig, David SK Trim/Virsbo 6
3200 Staff, Thomas Västerås 8
3136 Ståhlgren, Anton Sadelsurfarna 6
3118 Stenkula, Jonas Sollentuna 6
3098 Ström, Magnus Storviks IF / Storviks IF MTB 6
3079 Sundin, Johan AB Karl Hedin IF 6
3120 Sundman, P-O Trosabygdens OK 6
3162 Svallfors, Rickard Athletic Club Salt Lake 7
3070 Svantes, Fredrik Nora 6
3107 Svensson, Magnus OK Tyr 6
3159 Tenerz, Mikael Västerås 7
3036 Thomasson, Patrik Sandvikens CK 5
3056 Thornell, Magnus 6
3082 Thorsell, Rickard Sandvikens CK 6
3099 Thyselius, Fredrik Västerås 6
3128 Tiger, Niklas Obbola IK 6
3142 Turborn, Michael StrokeRide CK 7
3021 Turborn, Pierre Eskilstuna CK 5
3152 Viklund, Mikael Färna 7
3133 Viktorsson , Anders Valbo 6
3138 Vitén, Daniel VPF Punschrullen 6
3075 Wallin, Andreas Hofors 6
3132 Welén, Gustav Köpings CK / Ponsse 6
3198 Welén, Jerker Köpings CK / Ponsse 7
3130 Wester , Mathias Fagersta 6
3169 Westerblom, Björn Knivsta CK / Knivsta CK 7
3149 Westin, Lars-Göran Uppsala 6
3158 Wiberg, Anders MTB Täby / Täby 7
3187 Wiborg, Tobias Nora 7
3251 Widarsson, Håkan Adolfsberg 7
3147 Widfond, Hans Fagersta 7
3058 Widlund, Conny Finspångs CA / Finspång 6
3170 Wiklund, Niklas Ransta 7
3212 Wikman, Henrik JM AB 6
3072 Wikström, Lars Torshälla 6
3121 Willer, Lars Moramast 6
3113 Windahl, Niclas Nora 6
3089 Wistrand, Mattias Eskilstuna CK 6

Herrar Motion "Halvan" - 89 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
4055 Ågren, Oskar Örebro 7
4030 Alenbring, Roger Västerås Laggarna 7
4032 Andersson, Janne Karbennings Goif 7
4015 Andersson, Pär Fagersta-Norberg EK 6
4037 Andersson Franzén , Joakim Uppsala 7
4023 Andersson Kratz, Anton Norbergs CK / Team Nordansjö 6
4016 Aston, Dylan Sandviken 6
4085 Back, Hampus Nykvarn 6
4044 Bengs, Daniel Axa sc 7
4050 Birath, Bo Hasselfors 7
4031 Blomkvist, Pier Västerås Laggarna 7
4054 Blomqvist, Oliver Andra Sidans Cykelklubb 7
4058 Bohm, Anders Råneå SK / Horndal 7
4013 Brinck, Roger Sigtuna 6
4001 Bülow, Karl Bülow 5
4002 Carlsson, Svante Cykelhuset upplandsväsby 5
4034 Danielsson, Lars Hallstahammar 7
4051 Eklund, Göran Tullinge 7
4019 Eriksson, Arvid Norbergs OK 6
4079 Eriksson, Lars Uppsala 7
4047 Fargve, Noel NORBERG 7
4063 Forsberg, Mio Norberg 7
4041 Franksson, Bengt-Arne Oxvretens SK 7
4087 Gladh, Christoffer 8
4024 Granqvist, Tobias Team Gnestahälsa IF 6
4045 Grobosch, Manfred 7
4086 Hammar, Emil CK Natén Säter 8
4025 Hedström, Jim Jimåsa 7
4053 Hellstrand, Magnus Andra Sidans Cykelklubb 7
4059 Hertz, Claes-håkan Sjölunda keramik 7
4076 Hjulström, Anders IFK Sala / Sala 7
4077 Hjulström, Edvin IFK Sala / Sala 7
4042 Hoonk, Edvin Norbergs CK 7
4075 Jansson, Henrik UKK 8
4029 Jansson, Niklas Vargbo 7
4048 Jansson Vainionpää, Mickael Norbergs CK 7
4022 Johansson, Anders Eskilstuna IK 6
4011 Johansson, Björn Falun 6
4033 Johansson, Johan Mehedeby 7
4082 Johansson, Kennet Apollo 7
4046 Johansson, Mats Doghill Racing 7
4069 Johansson, Robert Västerås 8
4028 Johansson, Thomad Norberg 7
4083 Karlén, Mats Xylem IF 7
4052 Karlsson, Fredrik Mjölby CK 7
4073 Kluck, Mårten Perbellum SS / Mora 6
4039 Lappalainen, Birk Hottis 7
4040 Lappalainen, Risto Hottis 7
4003 Larsson, Peter Kopparsheden 5
4017 Lind, Jonas Team ASP 6
4018 Lind Forsén, Loke Eskilstuna CK 6
4067 Lindborg, Mats Stockholms enhjulingsklubb 8
4014 Lindell, Hugo Knivsta CK 6
4065 Lund, Christoffer Team Fullgera 8
4064 Lund, Oliver Team Fullgera 8
4049 Lundell, Axel Norberg 7
4057 Lundquist, Joakim 7
4056 Lundquist, Lucas Fagersta 7
4072 Mchome, Praygod Fadhili Norberg 7
4080 Nord, Per Norberg 8
4038 Nordlund, Magnus Sätra IF 7
4012 Norling, Stefan Team Örta 6
4035 Norman, Thomas Team MH-MTB 7
4062 Norström, Oliver Norbergs CK 7
4009 Nyström, Patrik Falun 6
4006 Olsson, Martin Fagersta Södra IK 5
4007 Östblom, Daniel Hedesunda Cross Klubb 5
4004 Östling, Peter Falu CK 5
4021 Pettersson, Mats Örebro 6
4010 Pettersson, Mikael Västerås 6
4020 Rytter, Hans HBR Racing Falun 6
4066 Sandberg, Bo Strängnäs 8
4060 Sätterström, Simon Köpings CK 7
4081 Saviluoto, Rauno 8
4084 Segerström, Alexander Cronimet 6
4043 Sjöberg, Erik Smedjebacken 7
4089 Skoglund, Per-Arne Köpings CK 6
4078 Stridh, Per 7
4061 Svensson, Jimmy Falköping 7
4088 Tetti, Roger 8
4071 Thornell, Oscar Surahammar 7
4027 Vennsten, Anders Gofika 7
4068 Weingarten, Lars Leopold LLL 8
4074 Westerberg, Kenneth S2tri 8
4036 Westerlund, Stefan Enköping aif 7
4026 Westholm, Christopher Gofika 7
4070 Wetso, Johan Köpings CK 8
4008 Widbäck, Olle Uppsala 6
4005 Widing, Patrik Motala AIF CK / Motala 5