Startlista till Mörksuggejakten : 616 deltagare

Tävl/Comp Herrar/Men Elite - 42 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
6 Åkesson, Erik KIA Cycling Team 1
30 Andersson, Hugo Mera Lera MTB 2
45 Berggren, Emil Örebrocyklisterna 1
44 Burman, Joel Borlänge CK / Borlänge CK 4
7 Dahl, Stefan KIA Cycling Team 1
5 Engström, Sven CK Hymer 3
37 Eriksson, Gustav Team KBK Bikes CK 4
29 Erlandsson, Alexander Västerås CK 2
27 Franzén, Patrik Östra Aros CK / Cykelhuset UV 2
40 Hansson , Kim Storviks IF 1
19 Henrysson, Viktor Träningskonsulten SC 1
33 Jönsson, Arvid Svegs IK 4
21 Junell, Viktor Team Ormsalva AC 1
41 Karlsson, Erik CK Master 1
10 Karlsson, Joel Bålsta CK 1
17 Larsén, Richard Serneke Allebike CK / Team Serneke Allebike 1
8 Lillpers, Nils Team TCM Sweden CF / Team TCMcykel.se 1
2 Lindgren, Emil Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team 1
24 Lindh, Axel Team Ormsalva AC 1
25 Lindh, Edvin Team Ormsalva AC 1
35 Lodin, Oskar Hudik Triathlon Klubb 4
20 Löfgren, Lars Falu CK 1
36 Nilsson, Fredrik CK Hymer / Team Motorsport 4
11 Nordin, Isak CK Uven 1
3 Norén, Johan Skövde CK 1
22 Öijer, Henrik Falu CK 1
32 Olars, Anton Falu CK 4
38 Oskarsson, Samuel ML Sports Club 1
34 Östling, Alexander Falu CK 4
31 Pettersen, Adam Almby IK 3
18 Porath, Hugo Team Ormsalva AC / Team Ormsalva AC 1
39 Risberg, David ML Sports Club 1
28 Sjursvens, Dan Team KBK Bikes CK 2
14 Solin, Anders CK Uven 1
42 Stark, Filip Team Ormsalva AC 2
9 Steen, Jonatan Sågmyra SK 1
15 Svensson, Jesper Träningskonsulten SC 1
43 Swedberg, Sebastian MTB Täby 3
26 Wahlqvist, Dennis Bengt Vincent Serneke Allebike CK / Serneke Allebike 1
1 Wengelin, Matthias Länna Sport CK 1
12 Wennergren, Daniel Alingsås SC / Stampens Cykel 1
16 Zälle, Erik Kvänums IF 1

Tävl/Comp Herrar/Men Junior Elit - 11 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
107 Andersson, Erik Skövde CK 4
103 Börjesson, Harry Lidingö Cykelklubb 4
110 Dahlgren, Andreas Borlänge CK 4
109 Eriksson, Axel Borlänge CK 4
111 Jörg, Gustav OK Tyr 4
102 Kumlin, Emil CK Uni 3
105 Kumpula, Emil Kungsörs SK 4
101 Morberg, Isac Västerås CK 2
108 Olanders, Arvid Edsbyns SK 4
106 Sjögren, Albin CK Fix 4
104 Winnhed, Oliwer Tullinge SK 4

Tävl/Comp Herrar/Men 30 - 25 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
311 Andersson, Markus Brudpiga RK / SAMBIKE-CEETEC 2
316 Berg, Fredrik Träningskonsulten SC / Träningskonsulten SC 4
325 Björkgren, Tobias Echelon Cycling and Triathlon Club 3
310 Börjes, Lukas IK Jarl Rättvik 2
313 Carlsson, Albin Kisa SK / Team Motosport 2
319 Franzén, Christian CK C4 / Team Cykelcentralen 4
317 Granath, Johan IF Hallby SOK 4
302 Hammarström, Tommy IK Jarl Rättvik 1
309 Hedström, Pär Brudpiga RK / Leksand 2
301 Hermansson, Fredrik Dala-Järna IK 1
307 Jansson, Patrik Örebrocyklisterna 2
321 Kypengren, Martin Storvreta IK 4
323 Lind, Andreas CK Uni 4
304 Louca, Nicholas Järfälla CK 2
306 Lundin, Niklas Eksjö CK 2
303 Nilsson, Christian CK Master 2
312 Nises, Daniel CSK Ludvika 2
314 Peltoniemi, Fredrik Sandvikens CK 3
320 Salmons , Johan CSK Ludvika 4
322 Sjöberg, Fredrik CSK Ludvika 4
315 Skog, Albert Storviks IF 4
305 Smederöd, Viktor Borlänge CK 2
324 Storås , Mathias Ramnäs CK / Haga MTB 3
308 Toldnes, Johnny Umara SC / RePear.se Cycling Team 2
318 Wärman, Fredrik Malungs CK 4

Tävl/Comp Herrar/Men 40 - 60 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
403 Alkell, Peder CK Uni 2
444 Andersson, Emil IFK Sala 4
404 Berggren, Mattias Storviks IF 2
438 Boman, Magnus IFK Sala 4
456 Dimitrov, Dejan Länna Sport CK 4
407 Eklund, Patrik AXA SC / Ludvika 2
433 Ekman, Martin Norbergs CK 4
442 Eriksson, Anders CK Uven 4
408 Eriksson, Micke CK Stabil 2
429 Eriksson, Tobias CK Uni 4
417 Fahlström , Emil Örebrocyklisterna 3
402 Fransson, Jim Skövde CK 1
449 Friberg, Calle BAUHAUS Sportklubb 1
458 Frick, Jakob Länna Sport CK 3
410 Fridström, Peter Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum racingteam 2
421 Germundsjö, Jens Bålsta CK 3
411 Hagström, Jonas Bistro Cycling Club 2
454 Hansson, Pär Södertälje CK 3
426 Helmvik, Christian CK Fix 4
427 Holmberg, Johan Rembo IK 4
443 Jacobsson, Niclas Perbellum SS 4
439 Jankarls, Andreas AXA SC 4
406 Jansson, Henrik BAUHAUS Sportklubb 2
420 Jansson, Tomas Gävle CA 3
423 Johansson, Andreas Eskilstuna CK / Eskilstuna 3
457 Johansson, Martin Aktivitus SC 1
453 Jonasson, Niklas CK Uven 2
409 Karlsson, Magnus Enköpings CK 2
405 Karlsson, Mikael Tierps CK 2
441 Kumlin, Daniel CK Uni / Kumlins Elektriska 4
435 Kumpula, Markus Kungsörs SK 4
431 Landström , Jerry Järbo IF 4
432 Lantz, Peter Rembo IK 4
434 Lindén, Vincent CK Valhall 4
440 Lindholm, Martin Strängnäs CK 4
424 Lindqvist, Anders MTB Täby 3
413 Lindström, Anders Eskilstuna CK 2
447 Lundin, Anders Kristinehamns CK 4
436 Niewieczerzal, Piotr Northern XC Sportsclub 2
451 Nilsson, David Skövde CK 2
746 Nilsson, Robert Ramnäs CK 3
415 Nogeus, Johan Hjo Velocipedklubb 3
455 Olgerfelt, Christian CK Natén Säter 4
446 Olsson, Andreas Perbellum SS 4
418 Parmklev, Jimmy BAUHAUS Sportklubb 3
422 Petruson , Jonas Umara SC / Umara Sports Club 3
412 Rangefelt, Jens CK Lunedi 2
459 Rönmark, Per Tyresö CK 1
416 Ryno, Erik Tullinge SK 3
425 Sjöström, Håkan Örebrocyklisterna / Fellingsbro GoIF 3
450 Sparr, Henrik Bistro Cycling Club / Kanonaden cycling Team 1
445 Staaf, Jonas Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum racing team 4
430 Ström, Jon IFK Sala 4
452 Svanberg, Elias Söderköpings SK 4
419 Våtz, Jonas Mjölby CK 3
460 Warren, Ola BAUHAUS Sportklubb 4
414 West, Robert Hallsta MTB 3
437 Wikström, David Västerås CK 4
428 Winberg, Fredrik Tullinge SK 4
448 Zacharzewski, Marek Eksjö CK 4

Tävl/Comp Herrar/Men 50 - 38 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
520 Andersson, Tomas Finspångs CA 4
527 Andersson , Peter Kristinehamns CK 4
517 Aspelin, Björn Gävle CA 4
518 Bleckert, Mikael Sandvikens CK 4
501 Carlsson, Stefan Kolmårdens MTB 1
522 Dahlund, Lasse Sandvikens CK 4
530 Ek, Stefan Södertälje CK 4
523 Eklund, Johan She Rides CK 4
524 Eriksson, Mats Sigge CK 4
533 Fahlström, Johan IFK Sala 4
502 Gingbäck, Kay Eskilstuna CK 2
526 Gustafsson, Peter Brudpiga RK 4
507 Jussi , Teuvo Gävle CA 3
509 Karlsen, Tony Tullinge SK 3
536 Karlsson, Mikael VEHO Trucks 3
535 Karlsson, Stefan Järfälla CK 3
537 Kosonen, Kaj Tibro Cykelklubb 2
532 Langhammer, Mikael Sigtuna Märsta Arlanda CK 3
506 Lapajne, Alexander CK X 2
515 Ljungh, Jonas Aktivitus SC 4
504 Mörk, Pär CK Ceres 2
503 Nilsson, Per-Olov OK Hammaren 2
516 Pakkanen, Tomas Södertälje CK 4
512 Persson, Marcus Lidköpings CK 3
513 Pettersen, Magnus Almby IK 3
519 Rahn, Karl Terrible Tuesdays TC 4
528 Rönnberg, Niclas Falu CK 4
531 Sahlberg, Ulric Gävle CA 4
508 Sandvik, Markus Gävle CA 3
510 Schönning, Michael Brudpiga RK / Utesport.nu 3
529 Sjögren, Anders Västra Ämterviks IF 4
6081 Sköld, Morgan Finspångs CA 4
525 Thörnros , Jonas Mera Lera MTB 4
511 Törnhult, Dan Gävle CA 3
521 Valseth, Inge CK VICTORIA 4
505 Vincents blomqvist , Peter Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB TEAM 2
514 Wallberg, Fredrik IK Hakarpspojkarna 3
534 Westin, Stefan Djurgårdens IF Cykelförening 4

Tävl/Comp Herrar/Men 60 - 11 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
607 Akkerman, Johannes Norbergs CK 4
606 Eriksson, Lars Alingsås SC 4
609 Friberg, Kjell BAUHAUS Sportklubb 4
6089 Hagestam, Anders Echelon Cycling and Triathlon Club 4
610 Jäderfeldt, Peter Södertälje CK 4
605 Johansson, Jan-Anders Falkenbergs CK 4
601 Karlsson, Kenneth CK Stabil 2
604 Pettersson, Lennart CK ECI Champion 4
608 Sjöberg, Raymond Gävle CA 4
603 Suonperä, Esa Mjölby CK 3
602 Wall, Anders Rocket Racing Sweden 3

Herrar Sport - 54 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
734 Aldén, Sebastian IFK Sala 4
745 Alström, Linus Luleå CK 4
739 Andersson, Daniel AXA SC 4
704 Bäckelin, Daniel Aktivitus SC 3
717 Bengtsson, Lars Bauhaus Sprtklubb 4
707 Berggren, Joakim Almby IK 3
709 Björnfot, Erik Ramnäs CK 4
714 Boberg, Michael Älvdalens CK 4
751 Borg, Gustav Kolmårdens MTB 4
732 Borgström, Kristofer Sockertoppen IF 4
749 Boström, Björn Järbo IF 3
705 Dahl, Alfred Älvsjö Bmx-klubb 3
716 Ellemyr, Patrik Hallsta MTB 4
715 Erasmie, Anders Vaxholm 4
722 Floresjö, Erik CK Natén Säter 4
750 Fors, Patrik Västerås CK 4
740 Forsberg, Mikael Gävle CA 4
736 Forsström, Daniel Kungsörs SK 4
721 Furunäs, Jimmie Strängnäs CK 4
719 Gefvert, Jonas OK Tyr 4
744 Hellström, Erik Gävle CA 4
737 Höök, Martin IK Jarl Rättvik 1
738 Hylén, Vilmer Falu CK 4
701 Jansson, Robert Norbergs CK 2
713 Jonsson, Johan Falu CK 4
748 Karlsson, Lars-Göran Brudpiga RK 4
741 Karsbo, Peter Edsbyns SK 4
754 Kujanpää, Stefan Borlänge CK 4
752 Larsson, Robin Ringmurens CK 4
6104 Liljeby, Jens Gävle CA 4
710 Lind, Alexander CK Uni 4
712 Lipskog, Robert Gävle CA 4
729 Lundin, Hans Sigge CK 4
703 Nilsson, Lennart IK Jarl Rättvik / Svensk Fordonsladdning 3
711 Nilsson, Peter CK Uni 4
401 Nilsson, Robert IK Jarl Rättvik / Svensk Fordonsladdning AB 4
747 Nordström, Andreas Hallsta MTB 4
755 Örnevik, Christian Biketown Cycling Club 4
731 Persson, Joakim Borlänge CK 4
753 Persson, Rasmus IK Rex 4
728 Pettersson, Mikael Sigge CK 4
723 Pickl, Johan Kungsörs SK 4
730 Smedh, Andreas Brudpiga RK 4
720 Strömblad, Björn CK La Chemise.se 4
727 Sundling, Leif Sundsvallscyklisterna 4
702 Sundström, Johan Brudpiga RK / Utesport.nu 2
735 Sunnerberg, Stefan Kolmårdens MTB 1
706 Svensson, Johan Team Ormsalva AC 3
726 Todorovic, Dusko CK Stabil / CK Stabil 4
743 Tommy, Bond IK Jarl Rättvik 4
724 Uhlin, Jakob Uppsala 4
742 Unger, Anton Falu CK 2
733 Viklund, Tomas IK Jarl Rättvik 2
718 Walderik, Christer Sigtuna 4

Motion/Fun Riders (74km) Herrar/Men - 255 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
5010 Åberg, Jerker Clas Ohlson IF 5
6060 Ahlgren, Gunnar Mora CK 5
5095 Ahlqvist, Urban Haga MTB 5
5082 Albertsson, Marcus Eskilstuna 5
6091 Alfarrustad, Knut Øivind Fet Skiklubb Sykkel 6
5151 Almér, Håkan Västerås 6
5107 Almespång, Daniel XL-BYGG Siljan Mora 5
5001 Alvarsson, Ulrik Västervik 4
6067 Andersson, Freddie Månkarbo IF 5
6107 Andersson, Jan OK Hammaren 5
5092 Andersson, Mathias Umarasportsclub 5
6076 Andersson, Mikael Floda 5
5173 Andersson, Stefan Skövde CK 6
5034 Anger-Annell, Jörgen CK Uni 5
5028 Arvidsson, Inge IK Trasten 5
5064 Åskog, Fredrik Tierps CK 5
5049 Astervik, Magnus StoCKholm 5
5165 Bark, Ruben Finspång 6
6106 Bendrik, Niclas Gävle CA 5
6121 Berg, Jesper Domnarvets GOIF 6
5154 Berggren, Daniel Mölnlycke 6
5027 Berglund, Göran Gustafs 5
5121 Berglund, Mats Gustavsberg 5
5118 Berglund, Peter Mariefred 5
5035 Bergström, Johan IK Nocout.se 5
6090 Björk, Fredrik Team Fredda 6
5083 Björk, Henrik Göteborg 5
6082 Björkdahl, Morgan Sigtuna Märsta Arlanda CK 5
5056 Björnstad, Jan Örebro 5
5132 Bleckur, Sören IK Jarl Rättvik 5
5077 Blomkvist, Håkan Karlstad 5
5161 Blomqvist, Andreas Falun 6
5117 Borell, Olof IK Rex 5
6063 Borgström, Christian Svensk Fordonsladdning AB 5
6051 Börjesson, Carl Tiagra on S-works 5
6068 Bork, Mikael Team +GF+ 5
6083 Brandén, Henrik Funäsdalens IF / Team Brandén 5
5005 Bruun, Tom Gamla Uppsala 5
6105 Carlberg, Håkan OK Hammaren 5
5167 Carleson, Andreas Örebro 6
5017 Cederberg, Harald Rönninge 5
5137 Cepele, Dovydas MTB Täby 5
5146 Christiansen, Nicklas No fun 6
6110 Dalgren, Fredrik XL bygg Siljan 5
5149 Danielsson, Ulf Tumba 6
5114 Djukic, David Västerås 5
6080 Edelborg, Mathias Västerås CK 5
5168 Edén, Emil Ljustorp 6
6078 Egerhag, Sven IK Jarl Rättvik 5
5025 Ehrling, Karl-axel Frövi 5
5024 Ehrling, Per Rättvik 5
5130 Ek, Ingemar KFUM Ludvika 5
6097 Eklöf, Henrik Sommargården MTB 5
5080 Ekroth, Rasmus Eskilstuna 5
5014 Ekström, Hans TÄLLBERG 5
5055 Elsinga, Hans Ingarö 5
5012 Engberg, Nicklas Leksand 5
5018 Englund, Johan Vattholma 5
5141 Englund, Mikael Gävle 5
5139 Englund, Peter Forsbacka 5
5085 Erikanders, Anders Broberg/Söderhamns IF 5
5153 Eriksson, Daniel Olaspers 6
5057 Eriksson, Janne Hofors AIF Skid och Cykelklubb 5
5071 Eriksson, Magnus Gävle CA 5
5041 Eriksson, Per OK Hammaren 5
6087 Erlandsson, Fredrik Nättraby 6
5145 Ewertsson, Torbjörn 6
5159 Fahlström, Magnus Falun 6
5015 Forsgren, ICE Stefan Vreta Skid o MK 5
5036 Forslin, Andreas Bollnäs CK 5
6118 Forslund, Peter Danderyd 5
708 Fransson, Daniel CK Natén Säter / Gustafs 4
5008 Fredholm, Mikael Ljusdal 5
5031 Freding, Jan Upplands-Ekeby IF 5
6109 Glevén, Jan MTB Täby 5
5070 Gnestabo, Joakim Hudik Triathlon Klubb 5
5094 Granath, Fredrik Gagnefs IF 5
6092 Granath, Joakim Brudpiga RK / Team Knuttes El 5
5009 Granberg, Jimmy Rejlers IF 5
5093 Grannas , Glenn Sandviken 5
6125 Grönstrand, Bror Forsbacka 5
6123 Grönstrand, Jimmy Sandviken 5
5104 Gruvaeus, Mattias Almby IK 5
5075 Gunnarsson, Sven Östervåla IF 5
5040 Gustafsson, Christoffer Norbergs CK 5
5096 Hagberg, Jonas Team Skoglöfs Bil IF 5
5029 Häggblom, Bror Gävle CA 5
5175 Häggeborg, Andreas Bollnäs 6
5135 Häggquist, Mats Gävle CA 5
6070 Hahne, Magnus Clas Ohlson IF 5
5155 Hälla, Tommy AB Karl Hedin IF 6
6077 Hallberg, Urban Mora CK 5
6126 Hammarsten, Jens Sandviken 5
6116 Hansson, Jesper Ludvika 5
6114 Hed, Daniel Oxbergs IF 6
5113 Hedlund, Mats Brudpiga RK 5
6115 Heed, Lars-Erik Oxbergs IF 6
5122 Hell, Anders Älvdalens IF SK 5
5156 Henriksson, Patrik Team Villagatan MTB 6
5180 Hjertner, Christer Dalarna Vintage Racers 6
5061 Hoffmann, Daniel Örebro 5
5120 Högosta, Marcus Falun 5
5166 Holster Westerberg, André S2tri 6
5098 Hovgren, Johan Bålsta CK 5
5033 Hulten, Rikard Uppsala 5
3019 Jansson, Peter CK Natén Säter 5
5074 Janzen, Henrik Team Fredde 5
5063 Johansson, Anders Avesta 5
6108 Johansson, Anders OK Hammaren 5
5072 Johansson, Daniel Hasses Gubbar Garphyttan 5
6085 Johansson, Håkan Friluftsfrämjandet Falun MTB 6
5099 Johansson, Kjell Gävle CA 5
5030 Johansson, Mattias Hans-Erik Upplands-Ekeby IF 5
5103 Johansson, Sebastian KBK BIKES 5
6120 Jonsson, David Almby IK 5
5058 Källström, Andreas Häverödals SK 5
5172 Karlmats, Ulf Säter 6
5062 Karlsson, Lasse CSK Ludvika 5
6119 Karlsson, Per Almby IK 5
6069 Karlsson , Mikael Leksand 5
6066 Kaski, Martin Västerås 5
5126 Katrin, Erik Gävle CA 5
6103 Kerschbaumer, Helmut Alnö Race Team 5
5174 Kindbom, Magnus Västerås 6
5102 Kivi, Toni Team Rynkeby/Dalarna 5
5162 Kjellgren , Stefan Ingarö 6
5106 Klangebo, Jesper XL-BYGG Siljan Mora 5
5133 Klein, Charlie Solna 5
5142 Klinga , Joakim Arboga 6
5023 Kuczynski, Tadeusz Vikarbyn 5
5127 Lahnalampi , Marcus CSK Ludvika 5
5143 Larsson, Krister Medåkers if 6
6112 Leinonen, Oskar OK Kolmården 5
5013 Leksell, Ronny Leksand 5
5150 Lennartson, Per Hässelby 6
5032 Lichan, Ralf Heideblick 5
5004 Lindberg, Lars AXA SC / Norberg 5
5042 Lindberg, Peter Gävle CA / Gävle CA 5
6052 Lindeen, Eric Tiagra on S-works 5
5179 Lindfors, Janolov Torsåker 6
5088 Lindgren Sörlin, Per Obbola IK 5
5016 Lindkvist, Åke Sundsvallscyklisterna 5
5020 Linell, Stefan IK Jarl Rättvik 5
5108 Ljung, Per-Olov Gamla Berget 5
5086 Ljungqvist, Martin Sundbyberg 5
6096 Löfgren, Per IK Jarl Rättvik 5
6058 Löfström, Staffan Månkarbo IF Skidor 5
6065 Lööw, Kjell Byrsta Bikers 5
5068 Lövgren, Dan Gävle CA 5
5046 Lundegård, Lars 7F 5
6064 Lundgren, Ronald Sandviken 5
5136 Lundh, Jim Swecycling Club / Kolsva 5
5138 Lundin, Johan Hedemora 5
5066 Mårtensson, Elis Bollnäs CK 5
5002 Martinsson, Jakob Gävunda sk 5
5160 Moberg, Linus AXA Sports Club 6
5115 Moore, Graeme Setra Sports Club 5
5051 Näs, Joel Kråkbodarnas Allmänna Sport Sällskap 5
5079 Niemeijer, Tomas Sandviken 5
5178 Nilsson, Jan Team Sköllersta 6
6075 Nilsson, Per Gävle CA 5
6059 Nilsson, Thomas Kristinehamns CK / Bridgestone 5
5021 Nordman, Jörgen Rengsjö 5
5059 Nordström, Peter Team Aron SC 5
5039 Nordström, Robert Rönninge 5
5087 Norman, Hans Falu CK 5
5047 Nyberg, Kenneth Hudiksvall 5
6084 Nyhlén Sohl, Cristoffer FabriQen Group AB 6
5181 Nyrén, Martin Eskilstuna CK 5
5128 Öberg, Hans Hofors AIF Skid och Cykelklubb 5
5110 Ohlsson, Mikael Brudpiga RK 5
5084 Olivesten, Stefan Avesta 5
6101 Olsson, Daniel Brunflo 6
5176 Olsson, Johan Älvsjö MTB 6
5073 Olsson, Sebastian SK Bore 5
6055 Olsson, Tony Däckson 5
6113 Olsson, Tony Däckson 5
6095 Omdal, Stian Kråkbodarna 5
6124 Österberg, Jan Borlänge 5
5157 Österberg, Peter Team Villagatan MTB 6
5053 Östling, Göran Gävle CA 5
5144 Östling, Kalle Gävle CA 6
5112 Östlund, Johan Almby IK 5
5152 Östlund, Mattias Hofors 6
6079 Östman, Jerker Säter 5
5164 Överkvist, Jari Västerås CK 6
0 Överkvist, Jari Västerås CK 6
5101 Pantzar, Håkan Kjula IF 5
6094 Partanen, Ari Jävunda SK 5
6093 Péclard, Emil Falu Stigcyklister 5
5048 Pers, Matts SweMaint IK 5
5125 Persson, Niklas OK Hammaren 5
6054 Petersen, Hasse DMK 5
5129 Petre, Magnus Trånkan Vets 5
5105 Pettersson, Claes CK Falken 5
5050 Pettersson, Daniel Gävle CA 5
5003 Pettersson, Johan Haga MTB 5
5044 Pettersson, Thore Uppsala 5
5011 Priadi-Sörensen, Tobias Team Björndjur 5
5163 Qvist, Patrik Askersund OK 6
6056 Randström, Fredrik Västra Ämterviks IF / Team Ahlsell Värmland 5
5081 Relefors, Björn Svenska Ölfrämjandet 5
5006 Renman, Ulf Bydals campers 5
5054 Roslund, Kristofer Gävle CA / Gävle 5
5019 Säbb, Emil Vikarbyn 5
5091 Sahlin, Mikael Sandviken 5
6086 Sålder, Andreas Bergs Trafik 6
5147 Samuelsson, Anders IK Jarl Rättvik 6
5022 Sandgren , Henri IK Rex 5
5043 Sandholm, Claes 7F 5
6122 Säthil, Pär AXA SC 6
6088 Sjögren, Michael Limited Edition CK 6
6057 Sjölund, Niclas Västerorts Fricyklister / Sigge Cykel 5
6074 Sjöstedt , Ingemar Täby 5
6061 Skogsund, Kent Hallstahammar 5
5131 Slätis, Oskar Sunaru 5
5037 Snar , Daniel Bollnäs CK / Bollnäs 5
6062 Snell, Peter Borlänge CK / Team Lassbo 5
6072 Södereng, Mattias IFK Sala 5
5045 Sparrfeldt, Erik Tullinge SK 5
5123 Staaf, Olof Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum racing team 5
5026 Stadig, David SK Trim/Virsbo 5
5078 Stenfeldt, Anders Upplands väsby 5
5170 Strand, Anders Borlänge CK 6
5169 Strand, Viktor Borlänge CK 6
5089 Streit, Mikael Valbo 5
5158 Streit, Peter Östanhol 6
5067 Ström, Nicklas Köpings CK 5
5007 Sundell, Anders Vikarbyn 5
6100 Sundin, Fredrik Brunflo 5
5116 Sundqvist, Benneth Kungsörs SK 5
5148 Svedberg, Agne MTB Spontan 6
5100 Thomasson, Patrik Sandvikens CK 5
5065 Thorell, Alexander Axa sportsclub 5
5109 Thurén, Ronny Linköpings Laviner 5
5052 Thyselius, Fredrik Västerås 5
6073 Tiger, Niklas Obbola IK 5
6071 Torrångs, Kent Ik jarl 5
5140 Tulldahl , Björn Tullinge SK 5
5090 Udd, Krister Morakniv 5
5124 Vestin, Tommy Borlänge CK 5
5119 Vestling, Per Falun 5
6098 Wåhlander, Magnus Gävle CA / Coop Gourmet 5
5060 Wallin, Andreas Hofors 5
6111 Wassberg, Daniel Bollnäs CK 5
5177 Weng, Henrik Älvsjö MTB 6
5076 Werner , Jens Tullinge SK 5
5134 Widén, Rickard Upplands-Ekeby IF 5
6117 Widgren, Erik Hofors AIF Skid och Cykelklubb / Hofors 5
5038 Wikström, Lars Torshälla 5
5171 Willer, Lars Moramast 6
5097 Wiman, Mikael Sigge CK 5
5111 Young, Derek Bollnäs CK 5
5069 Zelin, Ove CK Uni 5
6099 Zetterström , Markus CK Uven 5

Tävl/Comp Damer/Women Elite/Junior - 13 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1012 Backman, Sandra She Rides CK / Team She Rides 1
1003 Bohlin, Amanda CK Hymer 1
1004 Hylén, Tilda Falu CK 1
1005 Kantojärvi, Frida Team KBK Bikes CK / Team KBK Bikes CK 1
1009 Kjellberg, Petra Falkenbergs CK 1
1014 Kjellqvist, Fanny She Rides CK / Team She Rides 1
1002 Larsson, Nellie Bukten Mountainbike Klubb 1
1006 Öhman, Cassandra Värmdö CK / Team Sweden Mountainbike 1
1015 Rälg, Matilda She Rides CK / She Rides CK 1
1016 Sjöberg, Stina She Rides CK / Team She Rides 1
1001 Stenerhag, Jennie Falu CK / ÅBRO 1
1013 Ullstrand, Ida Kolmårdens MTB 1
1011 Wallin, Johanna She Rides CK / Team She Rides 1

Tävl/Comp Damer/Women 30 - 7 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1301 Andersson , Terese OK Kroppefjäll 2
1306 Dufström, Martina CSK Ludvika 2
1305 Ehlin Kolk, Maria Springtime Sports Club / Hamilton Adventure Team 2
1303 Johansson Wallin , Josefin IFK Sala 2
1302 Lindell, Sandra CK Natén Säter 2
1304 Lindqvist, Mona Vincents Cycling Club 2
1307 Smederöd, Helena Borlänge CK 2

Tävl/Comp Damer/Women 40 - 9 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1407 Fridström, Teresia Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum Racing Team 2
1403 Häggqvist, Jessica Perbellum SS 2
1406 Hennies , Cecilia Länna Sport CK 2
1408 Lundin, Sara Klarälvdalens Kanot och multisportklubb / KKM 2
1404 Niewieczerzal, Ewa Northern XC Sportsclub 2
1409 Sahlqvist, Helena Karlskogacyklisterna 2
1401 Schure, Jolien Echelon Cycling and Triathlon Club 2
1402 Sjöman, Sarah Baroudeur Fietsclub 2
1405 Tufvesson, Linda FK Trampen 2

Tävl/Comp Damer/Women 50 - 3 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1501 Eriksson, Anki Alingsås SC 2
1502 Östlund, Christina IFK Sala 2
1503 Rönnqvist Kågström, Malin Skellefteå AIK CK / Eson Bike team 2

Damer Sport - 3 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1601 Andersson, Elsa AXA SC 2
6053 Edvardsson, Sara CK Uven 2
6161 Silfwerin, Maria CSK Ludvika 2

Motion/Fun Riders (74km) Damer/Women - 24 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
3021 Almqvist, Katarina Säter 6
3014 Andersson, Eva Team Albert 5
3002 Andersson, Malin Hofors 5
6102 Berglund , Terés Borlänge CK 5
3023 Börjes, Erika IK Jarl Rättvik 5
3020 Brandén, Lena Funäsdalens IF / Team Brandén 6
3022 Dahlman, Linda Kil 5
3005 Fagerhof, Anna Edsbyns SK 5
3001 Forsgren, Mia Vreta Skid o MK 5
3008 Fransson Visti, Camilla CK Natén Säter 5
3012 Gahne, Caroline Fredrikshofs IF CK 5
3006 Hagberg, Sirkka Team Skoglöfs Bil IF 5
3016 Hjort, Maria Leksand 6
3011 Jonsson, Anette Tynell Activity 5
3024 Lek Göthberg, Annelie CSK Ludvika 5
3018 Lööw, Charlotta Byrsta Bikers 5
3017 Mickelsson, Anna IK Jarl Rättvik / Svensk Fordonsladdning AB 5
3010 Östlund, Emma Gävle CA 5
3015 Palm, Karin Brudpiga 6
3013 Sanders-mattsson, Emilia Borlänge ck 6
3007 Sjölén, Pernilla Stockvik SF 6
3009 Staaf, Ann-Sofie Strängnäs CK 5
3003 Thonäng, Anki Falkenbergs CK 5
3004 Yngvesson, Maria Gävle CA 5

Herrar Mörksuggejaktens korta lopp motion 44km - 41 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
4003 Åkerlund, Jonas Team Racing Lovers 1
4033 Andersson, Adam Brudpiga RK 1
4024 Andersson, Alexander Kristinehamns CK 1
4035 Andersson, Björn Gärdsjö 1
4036 Andersson , Patrik Mera Lera MTB 1
4014 Andersson Franzén , Joakim Uppsala 1
4013 Aspholme, Kent Falun 1
4038 Bengtsson, Grund Isak Falu CK 1
4016 Borell, Filip IK Rex 1
4037 Borg, Johan Linköping 1
4034 Broström, Wincent OK Hammaren / PPCYKEL 1
4001 Carlsson, Svante Cykelhuset upplandsväsby 1
4007 Ekström, Henning Falun 1
4006 Ekström, Torsten Enebyberg 1
4012 Engström, Patrik Rembo IK 1
4005 Engström , Kenneth Rembo IK 1
4008 Hagström, Tomas Mockfjärds Atletklubb 1
4026 Hansson, Magnus IK Jarl Rättvik 1
4023 Karlsson, Bjarne Kungsbacka CK 1
4025 Karlsson, Viktor Kungsbacka CK 1
4029 Larsson, Albin CK Filip 1
4030 Larsson, Emil CK Filip 1
4009 Larsson, Peter Falun 1
4039 Lindstedt, Benny Brudpiga RK 1
4002 Lundell, Bengt Frosta Multisport 1
4040 Malmqvist, Andreas CK Uni 1
4031 Meurling, Fredrik Gävle 1
4020 Östling, Peter Falu CK 1
4019 Pajuste, Per Falun 1
4004 Palmér, Magnus 7F Örebro 1
4018 Persson, Marcus IK Rex 1
4021 Persson, Thomas Sörby 1
4027 Pettersson, Kenneth Sandviken 1
4022 Renman, Mattis Hovde Campers 1
4041 Skarner, Janne Leksand 1
4015 Skoglund, Per-Arne Köpings CK 1
4028 Stahl, Robert Valbo 1
4011 Tallbo, Daniel The Wallas 1
4010 Torstensson, Anton Lindesberg 1
4017 Wallén, Jörgen Råda 1
4032 Westerlund, Stefan 1

Damer Mörksuggejaktens korta lopp motion 44km - 20 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
4219 Andersson, Ida Tullinge 1
6163 Björklund, Ulrica Rättviksjakten 1
6127 Corrigox, Sara Brudpiga RK 1
4214 Dawidowska, Ewelina IK Jarl Rättvik 1
4206 Ehrling, Lena Gävle 1
4203 Eriksson, Anki Gävle CA 1
6162 Eriksson, Sussie CSK Ludvika 1
4207 Franzén, Charlotte Uppsala 1
4212 Hammarstedt, Veronica IFK Sala 1
4218 Hedman, Elin Sommargården MTB 1
4208 Johansson, Cecilia Enköpings CK 1
4213 Karlsson, Anna Kungsbacka CK 1
4211 Klemets, Pernilla Kungsörs SK 1
4209 Larsson, Lisa Larsson 1
4205 Lichan, Katrin Heideblick 1
4201 Renman, Annika Hovde campers 1
4202 Sandgren, Sara IK Rex 1
4215 Sköld, Kajsa CK Filip 1
4217 Stake, Jeanette IFK Sala 1
4204 Walderik, Åsa 1