Startlista till Ränneslättsturen : 653 deltagare

Damer Elit - 13 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
1009 Backman, Sandra She Rides CK / Team She Rides 0
1012 Belforth, Emma CK Master 0
1005 Bohlin, Amanda CK Hymer 0
1011 Israelsson, Felicia BAUHAUS Sportklubb 0
1007 Kjellberg, Petra Falkenbergs CK 0
1004 Kjellqvist, Fanny She Rides CK / Team She Rides 0
1001 Larsson, Nellie Bukten Mountainbike Klubb 0
1008 Öhman, Cassandra Värmdö CK / Team Sweden Mountainbike 0
1013 Öhman, Frida CK Hymer 0
1010 Petersdotter, Alicia Kolmårdens MTB 0
1006 Sjöberg, Stina She Rides CK / Team She Rides 0
1002 Stenerhag, Jennie Falu CK / ÅBRO 0
1003 Wallin, Johanna She Rides CK / Team She Rides 0

Herrar Elit - 43 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
24 Aasa, Martin Luleå CK 2
5 Åkesson, Erik KIA Cycling Team 1
20 Andersson, Albin CK Master 1
14 Andersson, Hugo Mera Lera MTB 2
7 Brengdahl, Daniel Vreta Skid o MK 3
9 Dahl, Stefan KIA Cycling Team 1
42 Dahlström, Jesper BAUHAUS Sportklubb 1
34 Engström, Sven CK Hymer 3
27 Eriksson, David IK Hakarpspojkarna 2
10 Erlandsson, Alexander Västerås CK 2
13 Franzén, Patrik Östra Aros CK / Cykelhuset UV 3
8 Hansson , Kim Storviks IF 2
3 Henrysson, Viktor Träningskonsulten SC 1
39 Jakobsson , Thomas Vaggeryds SOK 2
15 Jensen, Joakim CSK Ludvika 2
21 Junell, Viktor Team Ormsalva AC 1
26 Junsved, Erik MTB Täby 2
28 Karlsson, Erik CK Master 1
6 Karlsson, Joel Bålsta CK 1
36 Larsén, Richard Serneke Allebike CK / Team Serneke Allebike 4
1 Lindgren, Emil Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team 1
22 Lindgren, Jacob CK Fix 2
43 Lindh, Axel Team Ormsalva AC 1
4 Nordin, Isak CK Uven 1
2 Norén, Johan Skövde CK 1
41 Öijer, Henrik Falu CK 1
37 Östling, Alexander Falu CK 4
33 Pettersen, Adam Almby IK 3
35 Pettersson, Arvid Mjölby CK 4
30 Pettersson, Oskar Mjölby CK 3
31 Sjursvens, Dan Team KBK Bikes CK 3
23 Spennare, Fabian MTB Täby 2
25 Strand, Anton Eksjö CK 2
32 Svensson, Christian KIA Cycling Team 3
12 Svensson, Jesper Träningskonsulten SC 1
16 Swedberg, Sebastian MTB Täby 3
29 Thulin Elofsson, Joel Kolmårdens MTB 2
18 Wahlqvist, Dennis Bengt Vincent Serneke Allebike CK / Serneke Allebike 1
17 Wallman, Gustav Kolmårdens MTB 2
40 Wengelin, Matthias Länna Sport CK 1
38 Wennebro, Hampus Kvänums IF 4
19 Wennergren, Daniel Alingsås SC / Stampens Cykel 1
11 Zälle, Erik Kvänums IF 1

Herrar Juniorer - 11 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
201 Andersson, Erik Skövde CK 2
205 Eriksson, Melker Föreningen Wexiö Velo 2
203 Halenius, Oliver Motala AIF CK 2
202 Hogenfält , Erik Ringmurens CK 2
209 Kindahl , Jonathan Finspångs CA 2
208 Morberg, Isac Västerås CK 2
211 Ossiansson, Colin Kvänums IF 2
212 Pettersson, Carl Mjölby CK 2
210 Sahlén, Joakim IF Hallby SOK 2
206 Svensson, Isak Hässleholms CK 2
207 Vesterlund, Oliver CK Antilopen 2

Damer 30 - 5 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
3003 Ekblad, Elisabet Trosabygdens OK 0
3002 Johansson Wallin , Josefin IFK Sala 0
3005 Lindahl Eriksson, Sandra Forza Ronneby 0
3001 Lindqvist, Mona Vincents Cycling Club 0
3004 Nordin, Amanda Vincents Cycling Club / Vincents Cycling Club 0

Damer 40 - 7 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
4005 Eriksmo, Anna Beijer CCK 0
4001 Hennies , Cecilia Länna Sport CK 0
4007 Johansson, Hannah Höga Kusten Cyklisterna 0
4004 Larsson, Kristina Team Albert MTB Klubb 0
4003 Rudberg, Anna Järfälla CK 0
4002 Timander, Maria CK Lunedi 0
4006 Tufvesson, Linda FK Trampen 0

Damer 50 - 1 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
5001 Östlund , Christina IFK Sala 0

Herrar 30 - 40 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
3203 Alf, Morgan Möre BK / Södermöre MTB 2
3226 Andersson, Emil Eksjö CK 3
3214 Andersson, Markus Brudpiga RK / SAMBIKE-CEETEC 2
3220 Björkgren, Tobias Echelon Cycling and Triathlon Club 3
3239 Bokrantz, Jon Aktivitus SC 4
3201 Börjes, Lukas IK Jarl Rättvik 3
3211 Carlsson, Albin Kisa SK / Team Motosport 2
3235 Carlsson, Alfred Apladalens Löparklubb 4
3219 Dahlberg, Linus CRT Cykelklubb / KIA Cycling Team 3
3216 Evertsson, Niklas Örebrocyklisterna 3
3227 Franzén, Christian CK C4 4
3245 Gråd, Erik CK Hymer 3
3209 Gustafsson, Johan Ulricehamns CK 2
3207 Hammarström, Tommy IK Jarl Rättvik 1
3225 Hedström, Pär Brudpiga RK 3
3206 Hermansson, Fredrik Dala-Järna IK 1
3224 Heurlin , Gustav CK X 3
3229 Hjertqvist, Patrik Orrefors IF / Orrefors MTB 4
3223 Jensen, Johan Ronneby SS 3
3208 Johansson, Gustav Halmstad MTB 2
3221 Johansson, Kim Highland Cycling Club 3
3230 Jonsson, Björn IFK Sala 4
3215 Jonsson, Henrik Oskarshamns CK / Team Cykel 33:an 2
3231 Kabo, Victor Järfälla CK 4
3232 Krancher, Wiktor BAUHAUS Sportklubb / Schlätta MTB 4
3234 Leander, Daniel Hässleholms CK 4
3222 Levin, Tedd IK Hakarpspojkarna 3
3204 Louca, Nicholas Järfälla CK 2
3205 Lundin, Niklas Eksjö CK 2
3228 Nellfur, Johannes Mera Lera MTB / Linköping 4
3210 Nilsson, Christian CK Master 2
3236 Nilsson, Tord Hörby CK 4
3202 Nises, Daniel CSK Ludvika 2
3217 Noborg, Robin Umara Sports Club 3
3237 Pålsson, Joakim FK Trampen 4
3212 Toldnes, Johnny Umara SC / RePear.se Cycling Team 2
3213 Wanemark , Oscar Apladalens Löparklubb 2
3238 Wernhede, Johan CK Hymer 4
3218 Wiberg, Isak Mera Lera MTB 4
3233 Zetterström, Robin Oskarshamns CK / Team Cykel33an 4

Herrar 40 - 59 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
4241 Andersson, Anders Borås CA 4
4209 Andersson, Jimmie Varbergs MTB 2
4212 Arnekvist, Tobias Mjölby CK 2
4234 Asplund, Anders Kungsbacka CK 4
4218 Beckius, Mikael MTB Täby 2
4227 Berg, Johan Kolmårdens MTB 3
4221 Berggren, Mattias Storviks IF 3
4213 Carlén, Mattias Skövde CK 2
4250 Carlsson, Magnus Gnosjö FK 4
4245 Deijfen, Johan Länna Sport CK / LSCK 4
4237 Eidevåg, Andreas Föreningen Wexiö Velo 4
4210 Eklund, Patrik AXA SC / Ludvika 2
2230 Ekström, Johan Mera Lera MTB 4
4225 Eskilson, Conny Highland Cycling Club 3
4231 Fahlström , Emil Örebrocyklisterna 3
4201 Fransson, Jim Skövde CK 1
4233 Fred, Anders IK Hakarpspojkarna 3
4211 Fridlund, Oscar Vårgårda CK 3
4246 Frömo, Mattias Borås CA 4
6389 Gabrielsson, Simon CK Olympic 1
4205 Germundsjö, Jens Bålsta CK 3
4206 Grass, Daniel CK Lunedi 1
4222 Gustafsson, Andreas Skövde CK 3
4235 Hansson, Pär Södertälje CK 3
4224 Hedlund, Anders Ronneby SS 3
6381 Jakobsson, Hans-Göran OK Vivill 3
4240 Jedenfalk, Paul Vreta Skid o MK 4
4214 Johansson, Carl-Fredrik Highland Cycling Club 2
4203 Johansson, Martin Aktivitus SC 1
6388 Johansson, Mats Tibro Cykelklubb 3
4247 Karjalainen, Petri Motala AIF CK 4
6379 Karlsson, Andreas IF Hallby SOK 4
4202 Karlsson, Magnus Enköpings CK 2
4208 Karlsson, Mikael Tierps CK 2
4217 Kumlin, Per MTB Täby 2
4207 Lagercrantz, Fredrik Kolmårdens MTB 1
4238 Landström , Jerry Järbo IF 4
4226 Lindqvist, Anders MTB Täby 3
6380 Lundmark, Tobias Kvänums IF 3
6390 Mernelius, Pål IF Hallby SOK 4
4204 Nelson, Calle Eksjö CK 2
4228 Nilsson, Björn Hässleholms CK 3
4229 Nilsson, David Skövde CK 3
4220 Olsson, Andreas Hörby CK 3
4244 Österholm , Christopher CK Hymer 4
4215 Persson, Niclas Elmhults SC 2
6387 Petersson, Per Tranemo Cykelsällskap 5
2229 Rangefelt, Jens CK Lunedi 2
4223 Rosenlöf, Henrik Mjölby CK 3
4230 Rudberg, Johan Järfälla CK 3
4248 Sigurdh, Patrik Tenhults SOK 4
4239 Sjöström, Håkan Örebrocyklisterna 4
2228 Sparr, Henrik Bistro Cycling Club / Kanonaden Cykling Team 1
4216 Stenberg, Anders OK Vivill 2
4219 Sundblad, Erik Mjölby CK 3
4249 Våtz, Jonas Mjölby CK 4
4236 West, Robert Hallsta MTB 4
4242 Winberg, Fredrik Tullinge SK 4
4243 Zacharzewski, Marek Eksjö CK 4

Herrar 50 - 42 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
5211 Andersson, Niclas Kolmårdens MTB 2
5230 Bramstedt, Mikael 338 Småland Triathlon & MF 4
5210 Carlsson, Johan IK Trasten 2
5201 Carlsson, Stefan Kolmårdens MTB 1
5233 Carlsson, Stefan CK Bure 4
5228 Ek, Stefan Södertälje CK 4
5206 Eliasson, Robert Hisingens CK 1
5225 Friman, Jerry Djurgårdens IF Cykelförening 4
5204 Gingbäck, Kay Eskilstuna CK 2
5207 Hansen, Lars Skov Highland Cycling Club 1
5209 Hegender, Henrik Borgholm CK 2
5223 Janson, Mattias Ulricehamns CK 3
5221 Johansson, Anders Kvänums IF 3
5213 Karlsen, Tony Tullinge SK 3
5237 Karlsson, Jan-Eric Skövde CK 4
5238 Kosonen, Kaj Tibro Cykelklubb 2
5202 Lapajne, Alexander CK X 2
5235 Larsson, Tomas Ringmurens CK 3
5216 Lernerud, Anders Trosabygdens OK 3
3243 Lindgren, Carl Johan Järfälla CK 4
5224 Ljungh, Jonas Aktivitus SC 4
5226 Löfqvist, Göran Ringmurens CK 4
5229 Lundgren, Peter Anderstorps OK 4
5231 Mathiasson, Peter Hässleholms CK 4
5203 Nilsson, Per-Olov OK Hammaren 2
5232 Nordin, Joakim CK Uven 4
5227 North, Tom Möre BK / Alternativ 1 Mc MTB 4
3242 Ölund, Mats Sävedalens Cykelklubb 5
5218 Persson, Marcus Lidköpings CK 3
5219 Petäjä, Ulf Halmstad MTB 3
5222 Pettersen, Magnus Almby IK 3
5220 Rundgren , Peter Kungsbacka CK 3
5234 Sahlberg, Ulric Gävle CA 4
5212 Sandvik, Markus Gävle CA / Brandskyddslaget 3
5205 Schönning, Michael Brudpiga RK / Utesport.nu 3
5239 Sköld, Morgan Finspångs CA 4
5240 Strand, Sören AXA SC 4
5236 Thörnros , Jonas Mera Lera MTB 4
5215 Törnhult, Dan Gävle CA 3
5208 Vincents blomqvist , Peter Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB TEAM 2
5214 Wallberg, Fredrik IK Hakarpspojkarna 3
5217 Zetterström, Johan Spårvägen CF 3

Herrar 60 - 19 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
5615 Akkerman, Johannes Norbergs CK 4
5609 Aasa, Magnus CK Master 4
5613 Andersson, Benny Åstorps CK / Trek Sweden 4
5610 Flengsrud, Rune Ullevål SK 4
5601 Friman, Johnny Djurgårdens IF Cykelförening 4
5617 Gustavsson, Pär CK Master 4
5611 Hagestam, Anders Echelon Cycling and Triathlon Club 4
5605 Jäderfeldt, Peter Södertälje CK 4
5604 Johansson, Jan-Anders Falkenbergs CK 4
5606 Jonsson, Mats Springtime Sports Club 4
5616 Lindeberg, Erik Gauldal SK 4
5602 Melkersson, Hans Trosabygdens OK 4
5619 Raud, Johan Aktivitus SC 4
5618 Spång, Ulf Mjölby CK 2
5608 Spångberg, Lars CK Lunedi / Lund 4
5603 Suonperä, Esa Mjölby CK 3
5612 Tideman, Morgan Wetterbygden Cykelklubb 4
5614 Torin, Jörgen CK Olympic 4
5607 Wall, Anders Rocket Racing Sweden 3

Damer Sport - 4 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
2004 Hollertz, Linda Kolmårdens MTB 0
2001 Karlsson, Malin Finspångs CA 0
2002 Karlsson , Lisa Kolmårdens MTB 0
2003 Sigurdh, Malin Tenhults SOK 0

Herrar Sport - 30 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
2208 Anderberg, Mats CK C4 / Team cykelcentralen 4
2207 Andersson, Roger Åtvidabergs Idrottsförening 4
2203 Bäckelin, Daniel Aktivitus SC 3
2220 Berg, Jesper CK Bure 4
2217 Berggren, Joakim Almby IK 4
6384 Borg, Gustav Kolmårdens MTB 4
2213 Carlsson, Martin Klubben Cyklisten 4
2205 Dahl, Alfred Älvsjö Bmx-klubb 3
2209 Ellemyr, Patrik Hallsta MTB 4
2227 Emterby, Tobias OK Vivill 4
2201 Eriksson, Jim Rembo IK 2
2214 Falkbrink, Martin Lammhult Cyklisterna 4
2224 Franzén , Alexander Highland Cycling Club 2
2221 Gustafsson, Emil Almby IK 2
2216 Ivarsson, Martin Trollhättans SOK 4
2206 Jansson, Johan Köpings CK 3
2202 Jansson, Robert Norbergs CK 2
2219 Johansson , Alex Motala AIF CK / Maifracing 4
2204 Larsson, Albin Lammhult Cyklisterna 3
2215 Larsson, Karl Lammhult Cyklisterna 4
2222 Leijon, Otto Kolmårdens MTB 4
2210 Liljeby, Jens Gävle CA 4
2223 Mossberg , Ludvig Varbergs MTB 4
2218 Nagy, Rasmus Kungälvs CK 4
2212 Nilsson , Sebastian Swecycling Club 4
6383 Olausson, Mattias Lidingö Cykelklubb 4
2211 Pickl, Johan Kungsörs SK 4
2225 Stenbeck, Ola Highland Cycling Club 4
2226 Tiuraniemi, Mika Highland Cycling Club 4
6382 Wilson, Edvin Tranemo Cykelsällskap 4

Flickor 15-16 21km - 0 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla

Flickor 13-14 21km - 2 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
8004 Augustsson Wändel, Elsa Uddevalla CK / Uddevalla 9
8005 Lundin, Ellie Eksjö CK 9

Flickor 11-12 21km - 2 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
8007 Andersson, Linnéa Varbergs MTB 9
8008 Myrefelt, Ebba Föreningen Wexiö Velo / Racing Bike Sweden 9

Pojkar 15-16 43km - 16 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
7711 Brandt, Olle Mjölby CK / Mjölby 3
7705 Carlsson, Adam Mjölby CK 3
7715 Emterby, Charlie OK Vivill 3
7710 Fakt, Nils Finspångs CA 3
7713 Hoflund Martinson, Joel IK Hakarpspojkarna 3
7704 Idelind, Algot Mjölby CK 3
7701 Johansson , Emil Mera Lera MTB 3
7708 Karlsson, Anton Enköpings CK 3
7707 Klasson, Oscar Kvänums IF 3
7714 Lindman, Hektor Orrefors IF 3
7706 Lundberg, Hugo Föreningen Wexiö Velo 3
7709 Magnusson, Filip Anderstorps OK / Team Magnusson 3
7703 Nyholm, Otto Eksjö CK 3
7702 Pilemalm, Martin Motala AIF CK 3
8110 Sjöström, John Kvänums IF 3
7712 Stomberg, David Almby IK 3

Pojkar 13-14 21km - 12 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
8035 Augustsson Wändel, Elias Uddevalla CK / Uddevalla 9
8042 Caesar, Zac Eksjö CK 9
8039 Karlsson, Albin Ringmurens CK 9
8033 Karlsson, Sixten Enköpings CK 9
8032 Klasson, Carl Kvänums IF 9
8037 Myrefelt, Edvin Föreningen Wexiö Velo / Racing Bike Sweden 9
8040 Pålsson Gustafsson, Melvin FK Trampen 9
8034 Rosenlöf, Isak Mjölby CK 9
8038 Standar Millved, Elias Kvänums IF 9
8036 Tenggren, Johan Eksjö CK 9
8041 Tufvesson, Axel CK Lunedi 9
8031 Zacharzewski, Patrik Eksjö CK 9

Pojkar 11-12 21km - 7 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
8049 Åsberg, Elias Mjölby CK 9
8048 Grass, Alve CK Lunedi 9
8051 Larsson, Hjalmar Bukten Mountainbike Klubb 9
8052 Ljung, Karl IF Hallby SOK 9
8050 Rönnerfors, Vincent IF Hallby SOK 9
8046 Sander, Alfred Eksjö CK 9
8047 Strömberg, Jonathan Orrefors IF 9

Damer Motion 78 km - 9 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
6007 Bengtsson, Linda OK Vivill 7
6004 Blom Bengtsson, Ida Boxholm 6
6002 Frömo, Sara Borås CA 6
6005 Gustafsson, Annika Team KAN 7
6008 Jönsson Hellstadius, Frida Lithe rull 7
6001 Karlsson, My Borås CA 6
6009 Lööw, Charlotta Byrsta Bikers 7
6006 Skogum, Johanna Skövde 7
6003 Warme, Terese Glasrikets RC Nybro 6

Herrar Motion 78 km - 159 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
6216 Adolfsson, Pierre Kexholms SK / Åseda MTB 5
6309 Ahl, Håkan OK Tyr 7
6346 Ahlin, Jonas Varnhem MTB 5
6235 Alsén, Martin Perbellum SS 5
6306 Alvarsson, Ulrik Västervik 7
6334 Andersson, Johan Såg och betong 7
6354 Andersson, Magnus Team Wästgötapöjka 5
6261 Andersson, Mathias Umarasportsclub 6
6303 Andersson, Mats Hörby CK 7
6353 Andersson, Mikael 6
6286 Andersson, Stefan Skövde CK / Skövde 6
6283 Ax, Niclas Möre BK / MTB SÖDERMÖRE 6
6237 Axandersson, Tobias Lammhult Cyklisterna 5
6298 Axelsson, Rasmus Mera Lera MTB 7
6285 Bäckman, Marcus Daniel Växjö 6
6204 Bergström, Johan IK Nocout.se 5
6311 Berndtsson, Göran Åtvidabergs IF MTB 7
6259 Blomkvist, Håkan Karlstad 6
6220 Blomqvist, Alexander Vincent Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team 5
6240 Börjesson, Johan Jönköping 5
6203 Borsiö, Mattias CK Wimer / Team Mediapartner 5
6201 Bruun, Tom Gamla Uppsala 5
6296 Carlsson, Fredrik Almby IK 6
6275 Carlsson, Robert Mjölby CK 6
6287 Carlsson , Mats Skövde CK 6
6243 Carnbo, Fredrik Team flamingo 6
6224 Cederblad, Anders Möre BK / Söder Möre MTB 5
6214 Cepele, Dovydas MTB Täby 5
6222 Dahlquist, Peter IF Rigor 5
6266 Edvinsson, Andreas Motala 6
6225 Eidenskog, Fredrik UBK MTB 5
6265 Ekman, Tomas Brunflo 6
6215 Englund, Johan Vattholma 5
6226 Engström, Gunnar Lithe Rull 5
6230 Eriksen, Håvard Oskarshamns CK 5
6272 Erlandsson , Roger Nässjö 6
6327 Fagerström, Johan Mellbystrand 7
6273 Fingal, Andreas HUSKVARNA 6
6250 Flink, Mikael Nässjö CK 5
6245 Forsberg, Jonas Limmared 6
6326 Forsell, Joakim Finspång 7
6267 Fridholm, Henrik Mera Lera MTB 6
6236 Georgsson, Fredrik IF Hallby SOK 5
6355 Gising, Andreas 6
6206 Götsten, Henrik Vårgårda CK 5
6358 Grekula, Mikael Bollebygd 7
6331 Grönwall, Thomas Mera Lera MTB 7
6281 Gunnarsson, Jonas Mjölby CK 6
6213 Gustafsson, Christoffer Norbergs CK 5
6312 Gustafsson, Kristofer Team KAN 7
6305 Gustavsson, Tony Nässjö CK 7
6242 Gutlöv, Lars Västervik 6
6335 Gyllengren, Pär Såg och Betong 7
6205 Hedén, Jonas Göteborgs Polismäns IF 5
6341 Hjerpe, Kenth Kisa SK 5
6271 Holm, Filip Borås GIF 6
6270 Holm, Magnus Borås GIF 6
6202 Igefors, Tobias Tranås Cykelklubb 5
6244 Isaksson , Viktor Huskvarna 6
6268 Jaenson, Stefan Glommen 6
6292 Jansson, Richard Sollentuna 6
6328 Johansson, Conny Eksjö CK 7
6336 Johansson, Håkan Friluftsfrämjandet Falun MTB 7
6339 Johansson, Hans Motala 6
6254 Johansson, Jörgen Kungsäter 6
6340 Johansson, Robin Detrailbikes.com 6
6308 Jönnervik, Aron Eksjö CK 7
6342 Josefsson, Rickard Vaggeryds SOK 6
6218 Josephsson, Håkan Eksjö CK 5
6246 Källberg, Johan Mjölby CK 6
6228 Källgren, Björn Eksjö CK 5
6313 Källvik, Niclas Team KAN 7
6361 Karlsson, Andreas Linköping 5
6264 Karlsson, Daniel Hässleholms CK / 21W 6
6262 Karlsson, Oskar Eksjö 6
6333 Kenczek, Joakim Oskarshamns CK 5
6307 Klasson, Christoffer Svenljunga ik 7
6241 Knutsson, Peter Jönköpings CK 6
6248 Larsson, Daniel Hörby CK 6
6323 Larsson, Jonas Halmstad MTB 7
6210 Larsson, Robin Ringmurens CK 5
6256 Lenberg, Henrik Skarpnäck 6
6310 Lennartson, Per Hässelby 7
6239 Lennartsson, Erik Oskarshamns CK 5
6247 Lichan, Ralf Heideblick 6
6238 Lindberg, Mattias Mora CK 5
6260 Linde, Nikolai Bärplockers MTB 6
6253 Lindfors, Janolov Torsåker 6
6332 Lindqvist, Göran Nässjö CK 7
6269 Lindqvist, Nicklas Landsbro 6
6212 Lindström, Kristofer Ringmurens CK 5
6338 Ljungberg, Oskar Västervik 5
6276 Ljungeskog, Johan Bukten Mountainbike Klubb 6
6295 Lööw, Kjell Byrsta Bikers 6
6208 Lövgren, Dan Gävle CA 5
6277 Lundberg, Urban Team lundberg 6
6207 Lundin, Johan Hedemora 5
6314 Målmark, Christian SB Gymkhana 7
6221 Malmström, Kalle Kexholms SK / Åseda MTB 5
6359 Marberg, Jonas Kungsbacka CK 5
6317 Martinsson, Mikael Falkenbergs CK 7
6315 Mattsson, Henrik Dalen Mtb 7
6211 Mollmyr, Rikard Eksjö CK 5
6227 Montell, Zackarias Eksjö 5
6290 Myrefelt, Olle Föreningen Wexiö Velo / Racing Bike Sweden 6
6217 Niclas, Lindqvist Team Kundfokus Vetlanda 5
6362 Nilsson, Lars Mariapark EL CK 6
6351 Nilsson, Michael Karlshamns SK Triathlon 6
6229 Nordenhem, Mikael MK Orion 5
6299 Nyberg, Mikael Team Flamingo 7
6300 Ockedal, Martin Asarum 7
6344 Odeskog, Jan Mera Lera MTB 6
6320 Öjerteg, Theo Kolmården Adventures 7
6278 Olausson, Filip Eksjö CK 6
6279 Olausson, Hampus Eksjö CK 6
6345 Olsson, Andreas Ronneby SS 6
6231 Olsson, Pär Björnstorps IF 5
6330 Olsson, Sebastian CK Norrtälje 7
6289 Östervall, Mattias Tjust Bike o RC 6
6257 Östervall, Thomas Ringmurens CK 6
6356 Palm, Gabriel Halmstad MTB 7
6324 Patriksson, Anders Team Patriksson 7
6343 Patriksson, Johan Team Patriksson 7
6325 Patriksson, Niklas Team Patriksson 7
6360 Patriksson, Robin Bodafors 7
6316 Persson , Urban Huskvarna 7
6321 Petersen, Hasse DMK 7
6349 Petersson, Bengt Eksjö garnisons if 7
6282 Petersson, Joakim Ride of hope 6
6234 Petersson, Mattias Jönköpings CK 5
6274 Qvist, Patrik Askersund OK 6
6288 Rosander, Gabriel Oskarshamn 6
6284 Rosander, Sebastian Västervik 6
6258 Rydström, Hampus Lammhult Cyklisterna 6
6350 Samuelsson, Simon Eksjö 6
6337 Sandahl, Johan Vaggeryds SOK 5
6263 Sandin, Henrik IF Hallby SOK 6
6252 Schloenzig, Michael Axalta 6
6291 Siverth, Roger IK Vista 5
6209 Sjöblom, Harri Svenljunga IK 5
6251 Sjöstrand, Ingemar Östersunds CK 6
6319 Spendrup, Fredric Halmstad MTB 7
6322 Staaf, Johan Klosterängshöjden MTB 7
6219 Strand, Mikael Halmstad MTB 5
6329 Suck, Alexander Värnamo 7
6304 Sundman, P-O Trosabygdens OK 7
6233 Svensson , Mikael Jönköpings CK 5
6357 Tärnåsen, Arne Tranås Cykelklubb 5
6348 Tegheim, Tony Highland Cycling Club 6
6302 Tesch, Andreas Woc 7
6280 Thalén, Daniel Wetterbygden Cykelklubb 6
6301 Tingström, Morgan Cykelklubben Wheels of Carlshamn 7
6255 Uddbäck, Mats FK Finn 6
6249 Vikman, Mikael Sävsjö 6
6352 Warin, Tommy Vetlanda 6
6232 Wäring, Anders Team Wästgötapöjka 5
6223 Widestrand, Johan Almby IK 5
6347 Wikström, Leif Eksjö 6
6297 Wiridén, Claes CW 7

Motion Damer 43 km - 29 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
7019 Ahl, Annika Karlstad 8
7007 Andersson, Cecilia Hörby CK 7
7027 Åsberg, Agnes Mjölby CK 6
7014 Börjesson, Carina Åstorps CK 7
7011 Bornander, Sandra Dalen mtb 7
7006 Carnbo, Linda Team Flamingo 7
7002 Forslind, Fia Mjölby CK 6
7028 Granberg, Helén Kvänums IF 5
7016 Johansson, Anna Motala 7
7015 Johansson, Carolina Motala AIF CK 7
7023 Karlsson, Anneli Mjölby CK 6
7001 Karlsson, Ramona Motala AIF CK 5
7003 Lichan, Katrin Heideblick 6
7005 Lindström, Anna TGG Racing 6
7026 Mikaelsdotter, Matilda CK C4 7
7017 Noborg, Therese Varbergs MTB 7
7029 Nordén, Jenny IF Hallby SOK 6
7021 Pernsäter, Filippa Borås CA 8
7013 Pettersson, Anna Mjölby CK 7
7020 Söderlund, Lenita Linköping 8
7008 Söderqvist, Malin Finspång 7
7018 Ståhl, Elisabeth OFCC 8
7022 Stenshaga, Ann-Sophie Hälsofabriken 7
7012 Suonperä, Tuulikki Varbergs MTB 7
7024 Svensson, Jessica IF Hallby SOK 7
7004 Thonäng, Anki Falkenbergs CK 6
7009 Thureson , Elisabeth Thureda gruppen AB 7
7025 Våtz, Regina Mjölby CK 7
7010 Westermark, Ann Mera Lera MTB 7

Motion Herrar 43 km - 116 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
7255 Ackeby, Simon Nässjö 7
7242 Ährenstråle, Manuel Kalmar 7
8108 Åkesson, Roger Värsås 6
7205 Åkesson, Tommie IK Hakarpspojkarna 5
7202 Alhbin, Patrik Rooster Club Varberg IF 5
7231 Andersson , Patrik Mera Lera MTB 6
7243 Arvidsson, Claes CK Wimer 7
7283 Asklund, Lars Tranås 8
7280 Axelsson, Fredrik Linköping 8
7276 Axelsson, Tomas Falla cykelsällskap 8
8105 Bardh, Rickard Ok Bävern 7
8118 Bergqvist, Peter Eksjö CK 5
7279 Björklund, Ingwald LAMMÅSA 8
7223 Björkman, Christian Beos Bygg 6
7253 Björnåker, Magnus Vetlanda 7
7273 Blomqvist, Anders The Dudes 8
7292 Boman, Marcus Västervik 7
7237 Börjesson, Henrik Acriplan Cykelklubb / Har bytt namn till Ystad MTB 7
7269 Borup, Mikael Motala 7
7256 Broström, Nicklas Jönköpings OK 7
8124 Christensson, Thomas 7
8117 Dahl, Martin Tranås 6
7262 Dahlberg, Jan-Åke Nässjö CK 7
7284 Ekdahl, Jonas TRANÅS 8
7287 Erlandsson, Fredrik Nättraby 6
7299 Eskilson, Christer Eksjö 7
4232 Fahlström, Patrik IFK Sala 3
7261 Fischerström, Erik Annebergs GIF 7
7265 Garstedt, Johan Västervik 7
8125 Granberg, Staffan Kvänums IF 5
7207 Gustafsson, Martin Vetlanda 5
7258 Gustavsson, Johan Dalen mtb 7
7285 Gustavsson, Markus The dudes 8
7228 Gustenius, Niklas Ulricehamns CK 6
7251 Habbe, Stefan Korsberga 7
7215 Halenius, Patric Motala AIF CK 6
7217 Hall, Stefan Nyköping 6
7225 Häll, Victor Ormaryd 6
7295 Hallgren, Martin Team MatiniQue 7
7238 Hedberg, Mattias Kalmar 7
7203 Heintze, Niclas Finspång 5
7212 Hjalmarsson, Dennis TRANÅS 6
7221 Höjer, John Rödeby 6
8109 Husberg, Pontus Vetlanda 7
7206 Idelind, Jonas Mjölby CK 5
7296 Isaksson, Mats Nässjö 7
7252 Isaksson, Tomas Dannes Kennelklubb 7
7277 Jakobsson, Martin Svinnersbo hellracer 8
7241 Jarrmeus, Oskar NYE 7
7271 Jensen Johansson, Kim Orrefors IF 7
7254 Josefsson, David Nässjö 7
7220 Karlsson, Anders Rödeby 6
8104 Karlsson, Andreas Rimforsa 5
7245 Karlsson, Fredrik Skärblacka 7
7263 Karlsson, Fredrik Mjölby CK 7
7270 Karlsson, Mikael Östersunds CK 7
7235 Karlsson, Niklas Xperitus 7
7281 Karlsson, Stefan Kalmar 8
7294 Karlsson , Tomas Mera Lera MTB 7
7208 Klingborn, Kristian Cykelklubben Sundet 5
7222 Krångh, Matz Team novitius 6
7233 Landebro, Per-Anders Vetlanda 7
7249 Lehto, Tobias Lehto 7
8119 Lenegård, Johan Eksjö CK 6
7211 Lennartsson, Karl Tranås 6
7210 Lennartsson, Markus Tranås 6
7247 Lilja, Johan Skärblacka 7
7213 Linder, Martin Härryda 6
8121 Lindman, Kristoffer Orrefors IF 7
7300 Lindström, Alexander Orrefors IF 7
7204 Ljungqvist, Lars Heleneholms IF 5
8120 Ljungström, Erik Eksjö CK 6
7244 Lorentzen, Jimmy Hultsfreds Löparklubb 7
7289 Lorentzon, Fredrik Linköping 6
7234 Lundberg, Magnus Karlskrona 7
7219 Lundgren, Johnny Mörlunda 6
7240 Marnefeldt, Fredrik AB Karl Hedin If 7
7282 Mårtensson, Andreas Skurup 8
7297 Mattsson, Magnus Karlskrona CK 6
7298 Mattsson, Thomas Karlskrona CK 6
7232 Mimer, Martin Linghem 6
7236 Nilsson, Alexander Svedala 7
7226 Nilsson, Alexander Vetlanda 6
7290 Nilsson, Johan Eksjö CK 5
7239 Nilsson van Ewijk, Mark Vimmerby 7
7264 Nordström, Henrik Västervik 7
7272 Nylander, Marcus The Dudes 8
7257 Öberg, Oskar Dalen mtb 7
7267 Olejnik, Manfred Ålems ok 7
7266 Olsson, Stefan Ålems CK 7
7288 Pernsäter, Anders Borås CA 8
7209 Persson, Fredrik Fritsla VIK 6
7275 Petersson, Johan Kalmar 8
7293 Petersson, Magnus Växjö OK 5
8107 Rapp, Adam Skövde CK 6
7230 Rosenberg, Mattias Eksjö 6
8106 Rydén, Kalle 6
7274 Samuelsson, Johan Kalmar 8
7250 Sand, Lasse Slök 7
7216 Sivertson, Per Knivshult 6
8115 Sjöstrand, Mats Highland Cycling Club 6
7201 Skallström, Tomas Mjölby CK 5
7260 Solebris, Richard Annebergs GIF 7
7278 Ståhl, Teddy OFCC 8
7268 Stoppert , Morgan Linköping 7
7218 Strömberg, Joacim Orrefors IF 6
7291 Svärd, Peter Såg & Betong 6
7229 Svensk, Thomas Linköping 6
8116 Svensson, Martin Highland Cycling Club 5
7214 Svensson, Mikael Landvetter 6
7224 Tholin, Marcus ING2 6
7246 Thureson , Håkan Thureda gruppen AB 7
7286 Wernesjö, Björn Lammhult Cyklisterna 5
7259 Wiberg, Björn Equmenia Vetlanda 7
7227 Widing, Patrik Motala AIF CK 6
7248 Wredberg , Daniel Vaggeryd sok mtb 7

Motion Damer 21 km - 8 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
8128 Almerheim, Kerstin Eksjö 10
8145 Fälth Johansson, Liina Tranås 10
8126 Kronberg Andersson, Sara Orrefors IF / Orrefors mtb 10
8131 Lennartsson, Matilda Tranås 10
8127 Nikitiuk, Aleksandra Oskarshamn 10
8130 Olsson, Elisabet Tjust Bike o RC / Västervik 10
8129 Olsson, Pia Torsås by 10
8122 Strandh, Linda Ljungby 10

Motion Herrar 21 km - 11 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
8174 Andersson, Adam Björköby 10
8179 Ganfjord, Emil Eksjö 10
8178 Ganfjord, Fredrik Eksjö 10
8173 Gustafsson, Olle Bodafors 10
8172 Gydevik, Peter LEKERYD 10
8180 Holmberg, Robert Team Prippebo 10
8182 Kumlin, Lars CK Wimer 10
8176 Lagerqwist, Jonathan Vetlanda 10
8171 Olsson, Stefan Lammhult Cyklisterna 10
8177 Örfelth, Christoffer Hjältevad 10
8175 Trofast, Anders Sävsjö 10

Motion Flickor 21 km - 2 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
8081 Nordenhem, Ebba Mjölby CK 10
8082 Norenhem, Ida 10

Motion Pojkar 21 km - 6 st anmälda

Startnummer Namn Klubb/Team Fålla
8098 Andersson, Hugo Björköby 10
8097 Dittmer, Titus Tranås 10
8099 Friman , Olof Eksjö CK 10
8096 Gydevik, Marqus LEKERYD 10
8095 Gydevik, Patriq LEKERYD 10
8181 Holmberg, Wilhelm Team Prippebo 10