Anmälda till Kolmårdsbiken : 216 deltagare

Tävlingsklass Herrar Seniorer (19 år och äldre) - 20 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Hugo Mera Lera MTB
Dahl, Stefan CRT Cykelklubb / KIA Cycling Team
Dahlström, Jesper HiQ Sports Club
Erlandsson, Alexander Västerås CK
Flockhart, Mikael Järfälla CK / Cykelhuset.com
Hansson, Kim Storviks Idrottsförening
Henrysson, Viktor Träningskonsulten SC
Hylén, Hjalmar Järfälla CK
Jensen, Joakim CSK Ludvika / Csk Ludvika
Karlsson, Joel Bålsta CK
Mattelin, Erik Highland Cycling Club
Merkel, Lukas CK Hymer
Norén, Johan Skövde CK
Sjursvens, Dan Team KBK Bikes CK
Stark, Filip Team Ormsalva AC / Team Ormsalva AC
Svensson, Christian KIA Cycling Team
Thulin Elofsson, Joel Kolmårdens MTB
Wallman, Gustav Kolmårdens MTB
Wäppling, Fredrik Kolmårdens MTB
Wennergren, Daniel Alingsås SC

Tävlingsklass Damer Seniorer (19 år och äldre) - 4 st anmälda

Namn Klubb/Team
Bohlin, Amanda CK Hymer
Petersdotter, Alicia Kolmårdens MTB
Stenerhag, Jennie Falu CK / ÅBRO
Ullstrand, Ida Kolmårdens MTB

Tävlingsklass Herrar 30 (30 år och äldre) - 11 st anmälda

Namn Klubb/Team
Carlsson, Albin Kisa SK / Team Motosport
Dahlberg, Linus CRT Cykelklubb
Ek, Mikael Mariestadcyklisten
Eriksson , Marcus CK Ceres
Fahlström , Emil Örebrocyklisterna
Franzén, Christian CK C4
Hermansson, Fredrik Dala-Järna IK
Holmgren, Linus Hörby CK
Louca, Nicholas Järfälla CK
Toldnes, Johnny Umara SC / RePear.se Cycling Team
Wik, Andreas Kolmårdens MTB

Tävlingsklass Herrar 40 (40 år och äldre) - 24 st anmälda

Namn Klubb/Team
Båge, Daniel IF Hallby SOK
Berggren, Mattias Sandvikens CK
Conradsson, André Motala AIF CK / Kanonaden Cycling Team
Dalhielm, Pär CRT Cykelklubb / KIA Cycling Team
Danielsson, Ola Motala AIF CK / Motala
Fridström, Peter Strängnäs CK / Strängnäs bilforumracing team
Germundsjö, Jens Bålsta CK
Hansson, Pär Södertälje CK
Höstby , Jeff Björklinge Sportförening
Jedenfalk, Paul Vreta Skid o MK
Johansson, Andreas Eskilstuna CK
Karlsson, Magnus Enköpings CK
Karlsson, Mikael Tierps CK
Koistinen, Niklas IF Hallby SOK
Lindell, Fredrik Bistro CC
Lindén, Vincent CK Valhall
Lindhol, Martin Strängnäs CK
Lindqvist, Anders MTB Täby
Nyman, Emil Skellefteå AIK CK
Parmklev, Jimmy HiQ Sports Club
Sjöström, Håkan Örebrocyklisterna
Smeds, Håkan MTB Täby
Sparr, Sparr Bistro CC Kanonaden Cykling Team
Westin, Håkan Bålsta CK

Tävlingsklass Herrar 50 (50 år och äldre) - 13 st anmälda

Namn Klubb/Team
Ahl, Niclas Södertälje CK
Derblom, Andreas MTB Täby
Gingbäck, Kay Eskilstuna CK
Hofmann, Hans Södertälje CK
Jäderfeldt, Peter Södertälje CK
Karlsen, Tony Tullinge SK
Karlsson, Mikael VEHO Trucks
Larsson, Hans Södertälje CK
Löfqvist, Göran Ringmurens CK
Nell, Roger Bålsta CK
Pakkanen, Tomas Södertälje CK
Plogner, Jonas Sigge Cykel Klubb
Thörnros, Jonas Mera Lera MTB

Tävlingsklass Damer 30 (30 år och äldre) - 2 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Marie IF Hallby SOK
Båge, Elin IF Hallby SOK

Tävlingsklass Damer 40 (40 år och äldre) - 5 st anmälda

Namn Klubb/Team
Dahlstrand, Elna Sportson CK / Sportson Jönköping
Dalhielm, Åsa Västerås CK
Fridström, Teresia Strängnäs CK
Palmqvist, Karin CK Dainon
Schure, Jolien Echelon Cycling and Triathlon club

Tävlingsklass Damer 50 (50 år och äldre) - 0 st anmälda

Namn Klubb/Team

Tävlingsklass Herrar Juniorer (17-18 år) - 5 st anmälda

Namn Klubb/Team
Alm, Rasmus Trosabygdens OK
Andersson, Erik Skövde CK
Hogenfält , Erik Ringmurens CK
Pettersson, Sebastian Finspångs CA
Sahlén, Joakim IF Hallby SOK

Tävlingsklass Damer Juniorer (17-18 år) - 0 st anmälda

Namn Klubb/Team

Motion 10 km (alla 11 år och äldre) - 5 st anmälda

Namn Klubb/Team
Skyllberg, Erik OK Klemmingen
Skyllberg, Per OK Klemmingen
Ståhlberg, Oliver
Thiman Björsell, Lucas Finspångs CA / Norrköping
Thiman Björsell, Tomas Finspångs CA / Norrköping

Motion 25 km (alla 13 år och äldre) - 10 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Sara Kolmården
Brinck, Roger Sigtuna
Carlsson, Svante Cykelhuset upplandsväsby
Frogsjö, Linus Norrköping
Hedlund, Michael CK Almedahl / Arboga
Larsson, Ulrika Kolmården
Lidström, Jonas Norsholm
Luukko, Harri Skebokvarn
Nilsson, Ida Näshulta goif
Nuija, Veronica Norrköping

Motion 35 km (alla 15 år och äldre) - 33 st anmälda

Namn Klubb/Team
Adamsson, Robin Norrköping
Alm, Richard Trosabygdens OK
André, Jens Drottningholms IF
Andreasson, Claes Linköping
Edqvist, Pontus Söderköpings SK
Eidborn, Stefan Ringarum
Ekner, Anders SMHI IF
Eriksson, Lars Strängnäs CK
Frogsjö, Fredrik Frog
Gran, Christer Eskilstuna
Gutlöv, Lars Västervik
Håkansson, Freddie Åby
Högstedt, Alexandra Kolmården
Holmgren, Fredrik Mera Lera MTB
Hörstam, Patrick Trosabygdens OK
Jarheden, Peter Mera Lera MTB
Johansson, Cecilia Enköpings CK / Enköping
Johansson, Tony Ahlsell&Co
Karlsson, Mårten Trosabygdens OK
Karlsson, Ove Söderköpings SK / Norrköping
Karlsson, Tomas Mera Lera MTB / Linköping
Kjellman, Johan CK X
Larsson, Gunnar Älvsjö
Lavergren, Linus Kolmården
Linnarsson, Peter Södertälje CK
Lundqvist, Pontus
Mattsson, Björn Holmens IF
Mikaelsdotter, Matilda CK C4
Palmfjord, Håkan CK Ceres
Skoog, Per Holmens IF
Strandmer, Marcus Ahlsell&Co
Thurén, Gustav Mera Lera MTB / Team AH
Westerlund, Stefan Enköping AIF

Motion 55 km (alla 17 år och äldre) - 61 st anmälda

Namn Klubb/Team
Åbrink, Henrik Svärtinge
Alvarsson, Ulrik Västervik
Andersson, Jan Granheds IF
Andersson, Stefan Skövde CK
Arenius, Niklas Mera Lera MTB
Asplund, Emma Mera Lera MTB
Bäckelin, Daniel Aktivitus SC
Bengtsson, Karl Holmens IF
Bergström, Christian Finspångs CA
Bergström, Johan IK Nocout.se
Bräutigam, Kristian Finspångs CA
Detterfelt, Jonas Vreta Skid o MK
Domander, Björn Ekerö
Domander, Ludvig Ekerö
Ekinge, Mikael
Ekman, Ulf Ahlsell&Co
Eriksson, Daniel Norrköping
Eriksson, Dennis Mera Lera MTB
Eriksson, Marcus Ödeshögs SK
Eriksson, Patrick Holmens IF
Erzell, Anders
Falk, Bengt Örebro
Fransson, Daniel Ck Natèn
Fransson Visti, Camilla CK Natén Säter
Hagerstål, Thomas Finspångs CA / Bike & Beer
Herling, Mikael Mera Lera MTB
Jakobsson, Nikh Strängnäs CK / Strängnäs
Jansson, Lasse Eksjö CK
Johansson, Hans Motala
Kindesjö, Magnus Norrköping
Larsson, Jack Älvsjö
Larsson, Magnus Lundby Eskilstuna
Leijon, Otto Ahlsell&Co
Linde, Erik Bärplockers CK
Lindfors, Janolov Torsåker
Lindgren Sörlin, Per Obbola IK
Lindqvist, Lovisa Tranås
Lindroth, Urban Eskilstuna
Lindström, Stefan Bike & Beer Finspång
Lundén Windahl, Daniel Örebrocyklisterna
Malmehed, Dennis Tjust Bike o RC
Mauritzson, Jesper Mera Lera MTB
Mörk, Tord Holmens IF
Niemonen, Christian Eskilstuna CK
Nilsson, Axel Holmens IF
Nordenhem, Mikael Mjölby CK
Nordin, Victor Finspång
Odeskog, Jan Mera Lera MTB / Vikingstad
Pettersson, Fredrik Nyköping
Remnås, Jonas Holmens IF
Rengman, Lars-Åke Medåkers IF / Arboga CK
Rosén, Johan Norrköping
Sandell, Anders Ahlsell&Co
Schuldt, Thomas Eskilstuna
Skeppsby, Kristian Borensbergs IF Cykel och Skidklubb
Söderberg, Magnus Segeltorp
Törnå, Rikard Umara SC
Van den Brink, Rune
Vitén, Daniel VPF Punschrullen
Windahl, Niclas Nora
Witén, Magnus Umara SC

P15-16 (35 km) (pojkar 15-16 år) - 8 st anmälda

Namn Klubb/Team
Borell, Filip IK Rex
Christensson, Neo Karlskrona CK
Fakt, Nils Finspångs CA
Hammarsten, Fabian Strängnäs CK
Högberg, Melker CK Dainon
Lövgren, Rasmus Finspångs CA
Nygren, Eskil Söderköpings SK
Persson, Rasmus IK Rex

P13-14 (25 km) (pojkar 13-14 år) - 3 st anmälda

Namn Klubb/Team
Karlsson, Sixten Enköpings CK
Netz, Emil Finspångs CA
Persson, Oscar IK Rex

P10-12 (10 km) (pojkar 10-12 år) - 5 st anmälda

Namn Klubb/Team
Lahtinen, Elmer Söderköpings SK
Leijon, Axel Finspångs CA
Reimertz, Teo Söderköpings SK
Svanberg, Ivar Söderköpings SK
Svanberg, Oskar Söderköpings SK

F15-16 (25 km) (flickor 15-16 år) - 2 st anmälda

Namn Klubb/Team
Fridström, Tova Strängnäs CK
Palmqvist, Adele CK Dainon

F13-14 (25 km) (flickor 13-14 år) - 1 st anmälda

Namn Klubb/Team
Lundström, Freja CK Dainon

F10-12 (10 km) (flickor 10-12 år) - 0 st anmälda

Namn Klubb/Team

P/F Kidz (2 km) (pojkar och flickor 6-10 år) - 4 st anmälda

Namn Klubb/Team
Bowenius , Tora Finspångs CA
Hällbom, Filippa IK Hakarpspojkarna
Mansfeld, Lowe Tjust Bike o RC
Mansfeld, Novalie Tjust Bike o RC