Anmälda till Mörksuggejakten : 616 deltagare

Tävl/Comp Herrar/Men Elite - 42 st anmälda

Namn Klubb/Team
Åkesson, Erik KIA Cycling Team
Andersson, Hugo Mera Lera MTB
Berggren, Emil Örebrocyklisterna
Burman, Joel Borlänge CK / Borlänge CK
Dahl, Stefan KIA Cycling Team
Engström, Sven CK Hymer
Eriksson, Gustav Team KBK Bikes CK
Erlandsson, Alexander Västerås CK
Franzén, Patrik Östra Aros CK / Cykelhuset UV
Hansson , Kim Storviks IF
Henrysson, Viktor Träningskonsulten SC
Jönsson, Arvid Svegs IK
Junell, Viktor Team Ormsalva AC
Karlsson, Erik CK Master
Karlsson, Joel Bålsta CK
Larsén, Richard Serneke Allebike CK / Team Serneke Allebike
Lillpers, Nils Team TCM Sweden CF / Team TCMcykel.se
Lindgren, Emil Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team
Lindh, Axel Team Ormsalva AC
Lindh, Edvin Team Ormsalva AC
Lodin, Oskar Hudik Triathlon Klubb
Löfgren, Lars Falu CK
Nilsson, Fredrik CK Hymer / Team Motorsport
Nordin, Isak CK Uven
Norén, Johan Skövde CK
Öijer, Henrik Falu CK
Olars, Anton Falu CK
Oskarsson, Samuel ML Sports Club
Östling, Alexander Falu CK
Pettersen, Adam Almby IK
Porath, Hugo Team Ormsalva AC / Team Ormsalva AC
Risberg, David ML Sports Club
Sjursvens, Dan Team KBK Bikes CK
Solin, Anders CK Uven
Stark, Filip Team Ormsalva AC
Steen, Jonatan Sågmyra SK
Svensson, Jesper Träningskonsulten SC
Swedberg, Sebastian MTB Täby
Wahlqvist, Dennis Bengt Vincent Serneke Allebike CK / Serneke Allebike
Wengelin, Matthias Länna Sport CK
Wennergren, Daniel Alingsås SC / Stampens Cykel
Zälle, Erik Kvänums IF

Tävl/Comp Herrar/Men Junior Elit - 11 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Erik Skövde CK
Börjesson, Harry Lidingö Cykelklubb
Dahlgren, Andreas Borlänge CK
Eriksson, Axel Borlänge CK
Jörg, Gustav OK Tyr
Kumlin, Emil CK Uni
Kumpula, Emil Kungsörs SK
Morberg, Isac Västerås CK
Olanders, Arvid Edsbyns SK
Sjögren, Albin CK Fix
Winnhed, Oliwer Tullinge SK

Tävl/Comp Herrar/Men 30 - 25 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Markus Brudpiga RK / SAMBIKE-CEETEC
Berg, Fredrik Träningskonsulten SC / Träningskonsulten SC
Björkgren, Tobias Echelon Cycling and Triathlon Club
Börjes, Lukas IK Jarl Rättvik
Carlsson, Albin Kisa SK / Team Motosport
Franzén, Christian CK C4 / Team Cykelcentralen
Granath, Johan IF Hallby SOK
Hammarström, Tommy IK Jarl Rättvik
Hedström, Pär Brudpiga RK / Leksand
Hermansson, Fredrik Dala-Järna IK
Jansson, Patrik Örebrocyklisterna
Kypengren, Martin Storvreta IK
Lind, Andreas CK Uni
Louca, Nicholas Järfälla CK
Lundin, Niklas Eksjö CK
Nilsson, Christian CK Master
Nises, Daniel CSK Ludvika
Peltoniemi, Fredrik Sandvikens CK
Salmons , Johan CSK Ludvika
Sjöberg, Fredrik CSK Ludvika
Skog, Albert Storviks IF
Smederöd, Viktor Borlänge CK
Storås , Mathias Ramnäs CK / Haga MTB
Toldnes, Johnny Umara SC / RePear.se Cycling Team
Wärman, Fredrik Malungs CK

Tävl/Comp Herrar/Men 40 - 60 st anmälda

Namn Klubb/Team
Alkell, Peder CK Uni
Andersson, Emil IFK Sala
Berggren, Mattias Storviks IF
Boman, Magnus IFK Sala
Dimitrov, Dejan Länna Sport CK
Eklund, Patrik AXA SC / Ludvika
Ekman, Martin Norbergs CK
Eriksson, Anders CK Uven
Eriksson, Micke CK Stabil
Eriksson, Tobias CK Uni
Fahlström , Emil Örebrocyklisterna
Fransson, Jim Skövde CK
Friberg, Calle BAUHAUS Sportklubb
Frick, Jakob Länna Sport CK
Fridström, Peter Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum racingteam
Germundsjö, Jens Bålsta CK
Hagström, Jonas Bistro Cycling Club
Hansson, Pär Södertälje CK
Helmvik, Christian CK Fix
Holmberg, Johan Rembo IK
Jacobsson, Niclas Perbellum SS
Jankarls, Andreas AXA SC
Jansson, Henrik BAUHAUS Sportklubb
Jansson, Tomas Gävle CA
Johansson, Andreas Eskilstuna CK / Eskilstuna
Johansson, Martin Aktivitus SC
Jonasson, Niklas CK Uven
Karlsson, Magnus Enköpings CK
Karlsson, Mikael Tierps CK
Kumlin, Daniel CK Uni / Kumlins Elektriska
Kumpula, Markus Kungsörs SK
Landström , Jerry Järbo IF
Lantz, Peter Rembo IK
Lindén, Vincent CK Valhall
Lindholm, Martin Strängnäs CK
Lindqvist, Anders MTB Täby
Lindström, Anders Eskilstuna CK
Lundin, Anders Kristinehamns CK
Niewieczerzal, Piotr Northern XC Sportsclub
Nilsson, David Skövde CK
Nilsson, Robert Ramnäs CK
Nogeus, Johan Hjo Velocipedklubb
Olgerfelt, Christian CK Natén Säter
Olsson, Andreas Perbellum SS
Parmklev, Jimmy BAUHAUS Sportklubb
Petruson , Jonas Umara SC / Umara Sports Club
Rangefelt, Jens CK Lunedi
Rönmark, Per Tyresö CK
Ryno, Erik Tullinge SK
Sjöström, Håkan Örebrocyklisterna / Fellingsbro GoIF
Sparr, Henrik Bistro Cycling Club / Kanonaden cycling Team
Staaf, Jonas Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum racing team
Ström, Jon IFK Sala
Svanberg, Elias Söderköpings SK
Våtz, Jonas Mjölby CK
Warren, Ola BAUHAUS Sportklubb
West, Robert Hallsta MTB
Wikström, David Västerås CK
Winberg, Fredrik Tullinge SK
Zacharzewski, Marek Eksjö CK

Tävl/Comp Herrar/Men 50 - 38 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Tomas Finspångs CA
Andersson , Peter Kristinehamns CK
Aspelin, Björn Gävle CA
Bleckert, Mikael Sandvikens CK
Carlsson, Stefan Kolmårdens MTB
Dahlund, Lasse Sandvikens CK
Ek, Stefan Södertälje CK
Eklund, Johan She Rides CK
Eriksson, Mats Sigge CK
Fahlström, Johan IFK Sala
Gingbäck, Kay Eskilstuna CK
Gustafsson, Peter Brudpiga RK
Jussi , Teuvo Gävle CA
Karlsen, Tony Tullinge SK
Karlsson, Mikael VEHO Trucks
Karlsson, Stefan Järfälla CK
Kosonen, Kaj Tibro Cykelklubb
Langhammer, Mikael Sigtuna Märsta Arlanda CK
Lapajne, Alexander CK X
Ljungh, Jonas Aktivitus SC
Mörk, Pär CK Ceres
Nilsson, Per-Olov OK Hammaren
Pakkanen, Tomas Södertälje CK
Persson, Marcus Lidköpings CK
Pettersen, Magnus Almby IK
Rahn, Karl Terrible Tuesdays TC
Rönnberg, Niclas Falu CK
Sahlberg, Ulric Gävle CA
Sandvik, Markus Gävle CA
Schönning, Michael Brudpiga RK / Utesport.nu
Sjögren, Anders Västra Ämterviks IF
Sköld, Morgan Finspångs CA
Thörnros , Jonas Mera Lera MTB
Törnhult, Dan Gävle CA
Valseth, Inge CK VICTORIA
Vincents blomqvist , Peter Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB TEAM
Wallberg, Fredrik IK Hakarpspojkarna
Westin, Stefan Djurgårdens IF Cykelförening

Tävl/Comp Herrar/Men 60 - 11 st anmälda

Namn Klubb/Team
Akkerman, Johannes Norbergs CK
Eriksson, Lars Alingsås SC
Friberg, Kjell BAUHAUS Sportklubb
Hagestam, Anders Echelon Cycling and Triathlon Club
Jäderfeldt, Peter Södertälje CK
Johansson, Jan-Anders Falkenbergs CK
Karlsson, Kenneth CK Stabil
Pettersson, Lennart CK ECI Champion
Sjöberg, Raymond Gävle CA
Suonperä, Esa Mjölby CK
Wall, Anders Rocket Racing Sweden

Herrar Sport - 54 st anmälda

Namn Klubb/Team
Aldén, Sebastian IFK Sala
Alström, Linus Luleå CK
Andersson, Daniel AXA SC
Bäckelin, Daniel Aktivitus SC
Bengtsson, Lars Bauhaus Sprtklubb
Berggren, Joakim Almby IK
Björnfot, Erik Ramnäs CK
Boberg, Michael Älvdalens CK
Borg, Gustav Kolmårdens MTB
Borgström, Kristofer Sockertoppen IF
Boström, Björn Järbo IF
Dahl, Alfred Älvsjö Bmx-klubb
Ellemyr, Patrik Hallsta MTB
Erasmie, Anders Vaxholm
Floresjö, Erik CK Natén Säter
Fors, Patrik Västerås CK
Forsberg, Mikael Gävle CA
Forsström, Daniel Kungsörs SK
Furunäs, Jimmie Strängnäs CK
Gefvert, Jonas OK Tyr
Hellström, Erik Gävle CA
Höök, Martin IK Jarl Rättvik
Hylén, Vilmer Falu CK
Jansson, Robert Norbergs CK
Jonsson, Johan Falu CK
Karlsson, Lars-Göran Brudpiga RK
Karsbo, Peter Edsbyns SK
Kujanpää, Stefan Borlänge CK
Larsson, Robin Ringmurens CK
Liljeby, Jens Gävle CA
Lind, Alexander CK Uni
Lipskog, Robert Gävle CA
Lundin, Hans Sigge CK
Nilsson, Lennart IK Jarl Rättvik / Svensk Fordonsladdning
Nilsson, Peter CK Uni
Nilsson, Robert IK Jarl Rättvik / Svensk Fordonsladdning AB
Nordström, Andreas Hallsta MTB
Örnevik, Christian Biketown Cycling Club
Persson, Joakim Borlänge CK
Persson, Rasmus IK Rex
Pettersson, Mikael Sigge CK
Pickl, Johan Kungsörs SK
Smedh, Andreas Brudpiga RK
Strömblad, Björn CK La Chemise.se
Sundling, Leif Sundsvallscyklisterna
Sundström, Johan Brudpiga RK / Utesport.nu
Sunnerberg, Stefan Kolmårdens MTB
Svensson, Johan Team Ormsalva AC
Todorovic, Dusko CK Stabil / CK Stabil
Tommy, Bond IK Jarl Rättvik
Uhlin, Jakob Uppsala
Unger, Anton Falu CK
Viklund, Tomas IK Jarl Rättvik
Walderik, Christer Sigtuna

Motion/Fun Riders (74km) Herrar/Men - 255 st anmälda

Namn Klubb/Team
Åberg, Jerker Clas Ohlson IF
Ahlgren, Gunnar Mora CK
Ahlqvist, Urban Haga MTB
Albertsson, Marcus Eskilstuna
Alfarrustad, Knut Øivind Fet Skiklubb Sykkel
Almér, Håkan Västerås
Almespång, Daniel XL-BYGG Siljan Mora
Alvarsson, Ulrik Västervik
Andersson, Freddie Månkarbo IF
Andersson, Jan OK Hammaren
Andersson, Mathias Umarasportsclub
Andersson, Mikael Floda
Andersson, Stefan Skövde CK
Anger-Annell, Jörgen CK Uni
Arvidsson, Inge IK Trasten
Åskog, Fredrik Tierps CK
Astervik, Magnus StoCKholm
Bark, Ruben Finspång
Bendrik, Niclas Gävle CA
Berg, Jesper Domnarvets GOIF
Berggren, Daniel Mölnlycke
Berglund, Göran Gustafs
Berglund, Mats Gustavsberg
Berglund, Peter Mariefred
Bergström, Johan IK Nocout.se
Björk, Fredrik Team Fredda
Björk, Henrik Göteborg
Björkdahl, Morgan Sigtuna Märsta Arlanda CK
Björnstad, Jan Örebro
Bleckur, Sören IK Jarl Rättvik
Blomkvist, Håkan Karlstad
Blomqvist, Andreas Falun
Borell, Olof IK Rex
Borgström, Christian Svensk Fordonsladdning AB
Börjesson, Carl Tiagra on S-works
Bork, Mikael Team +GF+
Brandén, Henrik Funäsdalens IF / Team Brandén
Bruun, Tom Gamla Uppsala
Carlberg, Håkan OK Hammaren
Carleson, Andreas Örebro
Cederberg, Harald Rönninge
Cepele, Dovydas MTB Täby
Christiansen, Nicklas No fun
Dalgren, Fredrik XL bygg Siljan
Danielsson, Ulf Tumba
Djukic, David Västerås
Edelborg, Mathias Västerås CK
Edén, Emil Ljustorp
Egerhag, Sven IK Jarl Rättvik
Ehrling, Karl-axel Frövi
Ehrling, Per Rättvik
Ek, Ingemar KFUM Ludvika
Eklöf, Henrik Sommargården MTB
Ekroth, Rasmus Eskilstuna
Ekström, Hans TÄLLBERG
Elsinga, Hans Ingarö
Engberg, Nicklas Leksand
Englund, Johan Vattholma
Englund, Mikael Gävle
Englund, Peter Forsbacka
Erikanders, Anders Broberg/Söderhamns IF
Eriksson, Daniel Olaspers
Eriksson, Janne Hofors AIF Skid och Cykelklubb
Eriksson, Magnus Gävle CA
Eriksson, Per OK Hammaren
Erlandsson, Fredrik Nättraby
Ewertsson, Torbjörn
Fahlström, Magnus Falun
Forsgren, ICE Stefan Vreta Skid o MK
Forslin, Andreas Bollnäs CK
Forslund, Peter Danderyd
Fransson, Daniel CK Natén Säter / Gustafs
Fredholm, Mikael Ljusdal
Freding, Jan Upplands-Ekeby IF
Glevén, Jan MTB Täby
Gnestabo, Joakim Hudik Triathlon Klubb
Granath, Fredrik Gagnefs IF
Granath, Joakim Brudpiga RK / Team Knuttes El
Granberg, Jimmy Rejlers IF
Grannas , Glenn Sandviken
Grönstrand, Bror Forsbacka
Grönstrand, Jimmy Sandviken
Gruvaeus, Mattias Almby IK
Gunnarsson, Sven Östervåla IF
Gustafsson, Christoffer Norbergs CK
Hagberg, Jonas Team Skoglöfs Bil IF
Häggblom, Bror Gävle CA
Häggeborg, Andreas Bollnäs
Häggquist, Mats Gävle CA
Hahne, Magnus Clas Ohlson IF
Hälla, Tommy AB Karl Hedin IF
Hallberg, Urban Mora CK
Hammarsten, Jens Sandviken
Hansson, Jesper Ludvika
Hed, Daniel Oxbergs IF
Hedlund, Mats Brudpiga RK
Heed, Lars-Erik Oxbergs IF
Hell, Anders Älvdalens IF SK
Henriksson, Patrik Team Villagatan MTB
Hjertner, Christer Dalarna Vintage Racers
Hoffmann, Daniel Örebro
Högosta, Marcus Falun
Holster Westerberg, André S2tri
Hovgren, Johan Bålsta CK
Hulten, Rikard Uppsala
Jansson, Peter CK Natén Säter
Janzen, Henrik Team Fredde
Johansson, Anders Avesta
Johansson, Anders OK Hammaren
Johansson, Daniel Hasses Gubbar Garphyttan
Johansson, Håkan Friluftsfrämjandet Falun MTB
Johansson, Kjell Gävle CA
Johansson, Mattias Hans-Erik Upplands-Ekeby IF
Johansson, Sebastian KBK BIKES
Jonsson, David Almby IK
Källström, Andreas Häverödals SK
Karlmats, Ulf Säter
Karlsson, Lasse CSK Ludvika
Karlsson, Per Almby IK
Karlsson , Mikael Leksand
Kaski, Martin Västerås
Katrin, Erik Gävle CA
Kerschbaumer, Helmut Alnö Race Team
Kindbom, Magnus Västerås
Kivi, Toni Team Rynkeby/Dalarna
Kjellgren , Stefan Ingarö
Klangebo, Jesper XL-BYGG Siljan Mora
Klein, Charlie Solna
Klinga , Joakim Arboga
Kuczynski, Tadeusz Vikarbyn
Lahnalampi , Marcus CSK Ludvika
Larsson, Krister Medåkers if
Leinonen, Oskar OK Kolmården
Leksell, Ronny Leksand
Lennartson, Per Hässelby
Lichan, Ralf Heideblick
Lindberg, Lars AXA SC / Norberg
Lindberg, Peter Gävle CA / Gävle CA
Lindeen, Eric Tiagra on S-works
Lindfors, Janolov Torsåker
Lindgren Sörlin, Per Obbola IK
Lindkvist, Åke Sundsvallscyklisterna
Linell, Stefan IK Jarl Rättvik
Ljung, Per-Olov Gamla Berget
Ljungqvist, Martin Sundbyberg
Löfgren, Per IK Jarl Rättvik
Löfström, Staffan Månkarbo IF Skidor
Lööw, Kjell Byrsta Bikers
Lövgren, Dan Gävle CA
Lundegård, Lars 7F
Lundgren, Ronald Sandviken
Lundh, Jim Swecycling Club / Kolsva
Lundin, Johan Hedemora
Mårtensson, Elis Bollnäs CK
Martinsson, Jakob Gävunda sk
Moberg, Linus AXA Sports Club
Moore, Graeme Setra Sports Club
Näs, Joel Kråkbodarnas Allmänna Sport Sällskap
Niemeijer, Tomas Sandviken
Nilsson, Jan Team Sköllersta
Nilsson, Per Gävle CA
Nilsson, Thomas Kristinehamns CK / Bridgestone
Nordman, Jörgen Rengsjö
Nordström, Peter Team Aron SC
Nordström, Robert Rönninge
Norman, Hans Falu CK
Nyberg, Kenneth Hudiksvall
Nyhlén Sohl, Cristoffer FabriQen Group AB
Nyrén, Martin Eskilstuna CK
Öberg, Hans Hofors AIF Skid och Cykelklubb
Ohlsson, Mikael Brudpiga RK
Olivesten, Stefan Avesta
Olsson, Daniel Brunflo
Olsson, Johan Älvsjö MTB
Olsson, Sebastian SK Bore
Olsson, Tony Däckson
Olsson, Tony Däckson
Omdal, Stian Kråkbodarna
Österberg, Jan Borlänge
Österberg, Peter Team Villagatan MTB
Östling, Göran Gävle CA
Östling, Kalle Gävle CA
Östlund, Johan Almby IK
Östlund, Mattias Hofors
Östman, Jerker Säter
Överkvist, Jari Västerås CK
Överkvist, Jari Västerås CK
Pantzar, Håkan Kjula IF
Partanen, Ari Jävunda SK
Péclard, Emil Falu Stigcyklister
Pers, Matts SweMaint IK
Persson, Niklas OK Hammaren
Petersen, Hasse DMK
Petre, Magnus Trånkan Vets
Pettersson, Claes CK Falken
Pettersson, Daniel Gävle CA
Pettersson, Johan Haga MTB
Pettersson, Thore Uppsala
Priadi-Sörensen, Tobias Team Björndjur
Qvist, Patrik Askersund OK
Randström, Fredrik Västra Ämterviks IF / Team Ahlsell Värmland
Relefors, Björn Svenska Ölfrämjandet
Renman, Ulf Bydals campers
Roslund, Kristofer Gävle CA / Gävle
Säbb, Emil Vikarbyn
Sahlin, Mikael Sandviken
Sålder, Andreas Bergs Trafik
Samuelsson, Anders IK Jarl Rättvik
Sandgren , Henri IK Rex
Sandholm, Claes 7F
Säthil, Pär AXA SC
Sjögren, Michael Limited Edition CK
Sjölund, Niclas Västerorts Fricyklister / Sigge Cykel
Sjöstedt , Ingemar Täby
Skogsund, Kent Hallstahammar
Slätis, Oskar Sunaru
Snar , Daniel Bollnäs CK / Bollnäs
Snell, Peter Borlänge CK / Team Lassbo
Södereng, Mattias IFK Sala
Sparrfeldt, Erik Tullinge SK
Staaf, Olof Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum racing team
Stadig, David SK Trim/Virsbo
Stenfeldt, Anders Upplands väsby
Strand, Anders Borlänge CK
Strand, Viktor Borlänge CK
Streit, Mikael Valbo
Streit, Peter Östanhol
Ström, Nicklas Köpings CK
Sundell, Anders Vikarbyn
Sundin, Fredrik Brunflo
Sundqvist, Benneth Kungsörs SK
Svedberg, Agne MTB Spontan
Thomasson, Patrik Sandvikens CK
Thorell, Alexander Axa sportsclub
Thurén, Ronny Linköpings Laviner
Thyselius, Fredrik Västerås
Tiger, Niklas Obbola IK
Torrångs, Kent Ik jarl
Tulldahl , Björn Tullinge SK
Udd, Krister Morakniv
Vestin, Tommy Borlänge CK
Vestling, Per Falun
Wåhlander, Magnus Gävle CA / Coop Gourmet
Wallin, Andreas Hofors
Wassberg, Daniel Bollnäs CK
Weng, Henrik Älvsjö MTB
Werner , Jens Tullinge SK
Widén, Rickard Upplands-Ekeby IF
Widgren, Erik Hofors AIF Skid och Cykelklubb / Hofors
Wikström, Lars Torshälla
Willer, Lars Moramast
Wiman, Mikael Sigge CK
Young, Derek Bollnäs CK
Zelin, Ove CK Uni
Zetterström , Markus CK Uven

Tävl/Comp Damer/Women Elite/Junior - 13 st anmälda

Namn Klubb/Team
Backman, Sandra She Rides CK / Team She Rides
Bohlin, Amanda CK Hymer
Hylén, Tilda Falu CK
Kantojärvi, Frida Team KBK Bikes CK / Team KBK Bikes CK
Kjellberg, Petra Falkenbergs CK
Kjellqvist, Fanny She Rides CK / Team She Rides
Larsson, Nellie Bukten Mountainbike Klubb
Öhman, Cassandra Värmdö CK / Team Sweden Mountainbike
Rälg, Matilda She Rides CK / She Rides CK
Sjöberg, Stina She Rides CK / Team She Rides
Stenerhag, Jennie Falu CK / ÅBRO
Ullstrand, Ida Kolmårdens MTB
Wallin, Johanna She Rides CK / Team She Rides

Tävl/Comp Damer/Women 30 - 7 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson , Terese OK Kroppefjäll
Dufström, Martina CSK Ludvika
Ehlin Kolk, Maria Springtime Sports Club / Hamilton Adventure Team
Johansson Wallin , Josefin IFK Sala
Lindell, Sandra CK Natén Säter
Lindqvist, Mona Vincents Cycling Club
Smederöd, Helena Borlänge CK

Tävl/Comp Damer/Women 40 - 9 st anmälda

Namn Klubb/Team
Fridström, Teresia Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum Racing Team
Häggqvist, Jessica Perbellum SS
Hennies , Cecilia Länna Sport CK
Lundin, Sara Klarälvdalens Kanot och multisportklubb / KKM
Niewieczerzal, Ewa Northern XC Sportsclub
Sahlqvist, Helena Karlskogacyklisterna
Schure, Jolien Echelon Cycling and Triathlon Club
Sjöman, Sarah Baroudeur Fietsclub
Tufvesson, Linda FK Trampen

Tävl/Comp Damer/Women 50 - 3 st anmälda

Namn Klubb/Team
Eriksson, Anki Alingsås SC
Östlund, Christina IFK Sala
Rönnqvist Kågström, Malin Skellefteå AIK CK / Eson Bike team

Damer Sport - 3 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Elsa AXA SC
Edvardsson, Sara CK Uven
Silfwerin, Maria CSK Ludvika

Motion/Fun Riders (74km) Damer/Women - 24 st anmälda

Namn Klubb/Team
Almqvist, Katarina Säter
Andersson, Eva Team Albert
Andersson, Malin Hofors
Berglund , Terés Borlänge CK
Börjes, Erika IK Jarl Rättvik
Brandén, Lena Funäsdalens IF / Team Brandén
Dahlman, Linda Kil
Fagerhof, Anna Edsbyns SK
Forsgren, Mia Vreta Skid o MK
Fransson Visti, Camilla CK Natén Säter
Gahne, Caroline Fredrikshofs IF CK
Hagberg, Sirkka Team Skoglöfs Bil IF
Hjort, Maria Leksand
Jonsson, Anette Tynell Activity
Lek Göthberg, Annelie CSK Ludvika
Lööw, Charlotta Byrsta Bikers
Mickelsson, Anna IK Jarl Rättvik / Svensk Fordonsladdning AB
Östlund, Emma Gävle CA
Palm, Karin Brudpiga
Sanders-mattsson, Emilia Borlänge ck
Sjölén, Pernilla Stockvik SF
Staaf, Ann-Sofie Strängnäs CK
Thonäng, Anki Falkenbergs CK
Yngvesson, Maria Gävle CA

Herrar Mörksuggejaktens korta lopp motion 44km - 41 st anmälda

Namn Klubb/Team
Åkerlund, Jonas Team Racing Lovers
Andersson, Adam Brudpiga RK
Andersson, Alexander Kristinehamns CK
Andersson, Björn Gärdsjö
Andersson , Patrik Mera Lera MTB
Andersson Franzén , Joakim Uppsala
Aspholme, Kent Falun
Bengtsson, Grund Isak Falu CK
Borell, Filip IK Rex
Borg, Johan Linköping
Broström, Wincent OK Hammaren / PPCYKEL
Carlsson, Svante Cykelhuset upplandsväsby
Ekström, Henning Falun
Ekström, Torsten Enebyberg
Engström, Patrik Rembo IK
Engström , Kenneth Rembo IK
Hagström, Tomas Mockfjärds Atletklubb
Hansson, Magnus IK Jarl Rättvik
Karlsson, Bjarne Kungsbacka CK
Karlsson, Viktor Kungsbacka CK
Larsson, Albin CK Filip
Larsson, Emil CK Filip
Larsson, Peter Falun
Lindstedt, Benny Brudpiga RK
Lundell, Bengt Frosta Multisport
Malmqvist, Andreas CK Uni
Meurling, Fredrik Gävle
Östling, Peter Falu CK
Pajuste, Per Falun
Palmér, Magnus 7F Örebro
Persson, Marcus IK Rex
Persson, Thomas Sörby
Pettersson, Kenneth Sandviken
Renman, Mattis Hovde Campers
Skarner, Janne Leksand
Skoglund, Per-Arne Köpings CK
Stahl, Robert Valbo
Tallbo, Daniel The Wallas
Torstensson, Anton Lindesberg
Wallén, Jörgen Råda
Westerlund, Stefan

Damer Mörksuggejaktens korta lopp motion 44km - 20 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Ida Tullinge
Björklund, Ulrica Rättviksjakten
Corrigox, Sara Brudpiga RK
Dawidowska, Ewelina IK Jarl Rättvik
Ehrling, Lena Gävle
Eriksson, Anki Gävle CA
Eriksson, Sussie CSK Ludvika
Franzén, Charlotte Uppsala
Hammarstedt, Veronica IFK Sala
Hedman, Elin Sommargården MTB
Johansson, Cecilia Enköpings CK
Karlsson, Anna Kungsbacka CK
Klemets, Pernilla Kungsörs SK
Larsson, Lisa Larsson
Lichan, Katrin Heideblick
Renman, Annika Hovde campers
Sandgren, Sara IK Rex
Sköld, Kajsa CK Filip
Stake, Jeanette IFK Sala
Walderik, Åsa