Anmälda till Lida Loop : 509 deltagare

Herrar Elit - 36 st anmälda

Namn Klubb/Team
Åkesson, Erik KIA Cycling Team
Andersson, Hugo Mera Lera MTB
Berglund, Axel Härnösands CK / Härnösand
Blomqvist, Alexander Vincent Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team
Dahl, Stefan KIA Cycling Team
Djärv, Oskar Ryska Posten SK / Bara Posten Racing Team
Erlandsson, Alexander Västerås CK
Flockhart, Mikael Järfälla CK / Cykelhuset.com
Franzén, Patrik Östra Aros CK / CykelHuset UV
Grankvist, Henrik Sigtuna Märsta Arlanda CK
Hansson , Kim Storviks IF
Henrysson, Viktor Träningskonsulten SC
Junsved, Erik MTB Täby
Karlsson, Joel Bålsta CK
Lillpers, Nils Team TCM Sweden CF
Lindgren, Emil Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team
Löfgren, Lars Falu CK
Mattelin, Erik BAUHAUS Sportklubb
Merkel, Lukas CK Hymer
Nordin, Isak CK Uven
Norén, Johan Skövde CK
Öijer, Henrik Falu CK
Östling, Alexander Falu CK
Persson, Lucas CK Falken / CK Falken Racing Team
Sikström , Johannes Obbola IK / Team Advania OIK Elit
Sjursvens, Dan Team KBK Bikes CK
Stark, Filip Team Ormsalva AC / Team Ormsalva AC
Steen, Jonatan Falu CK
Ström, Filip KIA Cycling Team
Svensson, Christian KIA Cycling Team
Svensson, Jesper Träningskonsulten SC
Swedberg, Sebastian MTB Täby
Tiedje, Thaddäus CK Uni
Wäppling, Fredrik Kolmårdens MTB
Wengelin, Matthias Länna Sport CK
Wennebro, Hampus Kvänums IF

Damer Elit - 13 st anmälda

Namn Klubb/Team
Bohlin, Amanda CK Hymer
Fahlin, Emilia Örebrocyklisterna / FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
Israelsson, Felicia HiQ Sports Club
Kjellberg, Petra Falkenbergs CK
Kjellqvist, Fanny She Rides CK / Team She Rides
Lagrange, Eva Obbola IK / Team Advania
Larsson, Nellie Bukten Mountainbike Klubb
Öhman, Cassandra Värmdö CK / Team Sweden Mountainbike
Rälg, Matilda She Rides CK
Rönnebrand, Josefin Luleå CK
Sjöberg, Stina She Rides CK / Team She Rides
Stenerhag, Jennie Falu CK / ÅBRO
Wallin, Johanna She Rides CK / Team She Rides

Herrar Juniorer - 5 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Erik Skövde CK
Juntikka, Markus Härnösands CK
Molinder, Alex Spårvägen CF
Morberg, Isac Västerås CK
Pettersson, Carl Mjölby CK

Herrar 30 - 45 st anmälda

Namn Klubb/Team
Alf, Morgan Möre BK / Södermöre MTB
Andersson, Markus Brudpiga RK / SAMBIKE-CEETEC
Andersson, Thim CK Falken / CK Falken racingteam
Björkgren, Tobias Echelon Cycling and Triathlon Club
Börjes, Lukas IK Jarl Rättvik
Carlsson, Albin Kisa SK / Team Motosport
Eriksson , Marcus CK Ceres
Evertsson, Niklas Örebrocyklisterna
Fahlström , Emil Örebrocyklisterna
Forsström, Daniel Kungsörs SK
Franzén, Christian CK C4
Gråd, Erik CK Hymer
Gustafsson, Anders Baroudeur Fietsclub
Gustafsson, Johan Ulricehamns CK
Hammarström, Tommy IK Jarl Rättvik
Hedström, Pär Brudpiga RK / Leksand
Hermansson, Fredrik Dala-Järna IK
Högdahl, Sebastian Team TCM Sweden CF / Team TCMcykel.se
Johansson, Kim Highland Cycling Club
Kabo, Victor Järfälla CK
Kåregren , Tomas Örebrocyklisterna
Karlström, Remo Höga Kusten Cyklisterna
Landhage, Fredrik Team TCM Sweden CF / Team TCM
Larsson, Axel Hudiksvalls Cykelklubb
Lidman, Johan Northern XC Sportsclub / Northern XC Sportsclub
Louca, Nicholas Järfälla CK
Lundin, Niklas Eksjö CK
Nilsson, Markus Sumo CC / Sumo Cycling Club
Nises, Daniel CSK Ludvika
Peltoniemi, Fredrik Sandvikens CK
Rask, Linus Sumo CC
Ringvall, Andreas Sala CK
Roos Lindberg, Emil Härnösands CK
Runfeldt, Björn Sala CK
Smederöd, Viktor Borlänge CK
Smedhs, Erik CK Falken
Steen, Anton CK Valhall / CK Valhall by Jarla
Svensson, Anders Skruvstads Idrottsklubb / Värmskog mtb
Tängman, Stefan Northern XC Sportsclub
Toldnes, Johnny Umara SC / Repear.se Cycling Team
Van Hoovels, Kevin MTB Team Langdorp
Wedenborg, Magnus CK Falken
Wiberg, Isak Mera Lera MTB
Wickberg, Jens Ski-bike & Run SC
Widell, Andreas Värmdö CK / MK Cycling

Damer 30 - 8 st anmälda

Namn Klubb/Team
Albrektsson, Jenny Stockholm City Triathlon
Deckner, Fanny Tyresö CK
Ehlin Kolk, Maria Hamilton Adventure Team
Ekblad, Elisabet Trosabygdens OK
Johansson Wallin , Josefin IFK Sala
Lindell, Sandra CK Natén Säter
Lindqvist, Mona Vincents Cycling Club
Smederöd, Helena Borlänge CK

Herrar 40 - 59 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Emil IFK Sala
Bäckgren, Gunnar Norbergs CK
Berggren, Mattias Storviks IF
Boman, Magnus IFK Sala
Ceder, Christian Länna Sport CK
Deijfen, Johan D&E Bearings
Devall, Christer Northern XC Sportsclub
Dimitrov, Dejan Länna Sport CK
Eklund, Andreas IFK Sala
Eklund, Patrik AXA SC / Ludvika
Eriksson, Magnus CK Uni
Eriksson, Micke CK Stabil
Eriksson, Tobias CK Uni
Fahlström, Patrik IFK Sala
Fransson, Jim Skövde CK / Skövde CK
Frick, Jakob Länna Sport CK
Gaca, Pawel Hydrokraft AB
Gerber, Craig Falu CK
Germundsjö, Jens Bålsta CK
Grass, Daniel CK Lunedi
Gustafsson, Christian Trosabygdens OK
Hansson, Pär Södertälje CK
Jansson, Henrik HiQ Sports Club
Jansson, Tomas Gävle CA
Jedenfalk, Paul Vreta Skid o MK
Johansson, Andreas Eskilstuna CK / Eskilstuna
Johansson, Mats Tibro Cykelklubb
Karjalainen, Petri Motala AIF CK
Karlsson, Magnus Enköpings CK
Karlsson, Mikael Tierps CK
Koitrand, Martin Västerås CK / Adrenaline monkeys
Kumlin, Daniel CK Uni
Kumlin, Per MTB Täby
Landström , Jerry Järbo IF
Lind, Henrik IFK Sala
Lindén, Vincent CK Valhall
Lindqvist, Anders MTB Täby
Lindström, Anders Eskilstuna CK
Mattsson , Matts IK Jarl Rättvik
Midelf, John Länna Sport CK
Nogeus, Johan Hjo Velocipedklubb
Norin, Johan CK Norrtälje
Östman, Mattias Strängnäs CK
Parmklev, Jimmy HiQ Sports Club / Bauhaussportklubb
Petruson, Jonas Umara SC / Umara Sports Club
Rangefelt, Jens CK Lunedi
Rönmark, Per Tyresö CK
Rudberg, Johan Järfälla CK
Rydell, Anders Södertälje CK
Ryno, Erik Tullinge SK
Sjöström, Håkan Örebrocyklisterna
Smeds, Håkan MTB Täby
Söder, Christian Bistro Cycling Club
Steinrud, Johan Spårvägen CF
Ström, Jon IFK Sala
Strömblad, Per CK La Chemise.se
West, Robert Hallsta MTB
Winberg, Fredrik Tullinge SK
Witén, Andreas VPF Punschrullen

Damer 40 - 11 st anmälda

Namn Klubb/Team
Bäckstrand, Kristina Västerås CK
Berg, Pernilla Länna Sport CK
Clarkson, Camilla Womens Bikejoy CK
Danielsson, Erica Västerås CK
Hennies , Cecilia Länna Sport CK
Rudberg, Anna Järfälla CK
Sahlqvist, Helena Karlskogacyklisterna
Skogberg, Emma She Rides CK / She Rides
Tham, Theresa She Rides CK
Tufvesson, Linda FK Trampen / Sweden Mountainbike
Wallinder, Åsa Västerås CK

Damer 50 - 3 st anmälda

Namn Klubb/Team
Eliasson, Jenny Norbergs CK
Östlund , Christina IFK Sala
R Kågström, Malin Skellefteå AIK CK / E-son Bike Team

Herrar 50 - 42 st anmälda

Namn Klubb/Team
Ahl, Niclas Södertälje CK
Andersson, Niclas Kolmårdens MTB
Backman, Jan Erik Cykelklubben Örnen
Bergfjord, Anders CK Ceres
Carlsson, Stefan Kolmårdens MTB
Ek, Stefan Södertälje CK
Eklund, Johan She Rides CK / Avesta
Eriksson, Mats Sigge CK
Friman, Jerry Djurgårdens IF Cykelförening
Gingbäck, Kay Eskilstuna CK
Gustafsson, Peter Brudpiga RK
Harrysson, Mats Enköpings CK
Hegender, Henrik Borgholm CK
Johansson, Anders Kvänums IF
Jonsson, Tomas Länna Sport CK
Jussi , Teuvo Gävle CA
Kågström, Lelle Skellefteå AIK CK / E-son bike team
Karlsen, Tony Tullinge SK
Karlsson, Stefan Järfälla CK
Kosonen, Kaj Tibro Cykelklubb
Lapajne, Alexander CK X
Larsson, Marcus Cykelklubben Sundet
Larsson, Tomas Ringmurens CK
Lernerud, Anders Trosabygdens OK
Lindgren, Carl Johan Järfälla CK / Järfälla CK
Mård, Henrik Djurgårdens IF Cykelförening
Mörk, Pär CK Ceres
Nilsson, Per-Olov OK Hammaren
Nordin, Joakim CK Uven
Pakkanen, Tomas Södertälje CK
Plogner, Jonas Sigge Cykel klubb
Risberg, Tomas IK Jarl Rättvik
Sahlberg, Ulric Gävle CA
Sandvik, Markus Gävle CA
Schönning, Michael Brudpiga RK / Utesport.nu
Sundqvist, Benneth Kungsörs SK
Thörnros , Jonas Mera Lera MTB
Törnhult, Dan Gävle CA
Von Sydow Persson, Calle MTB Täby
Wallberg, Fredrik IK Hakarpspojkarna
Westin, Stefan Djurgårdens IF Cykelförening
Zetterström, Johan Spårvägen CF

Herrar 60 - 11 st anmälda

Namn Klubb/Team
Dertell, Bo Länna Sport CK
Friman, Johnny Djurgårdens IF Cykelförening
Hagestam, Anders Echelon Cycling and Triathlon Club
Jäderfeldt, Peter Södertälje CK
Melkersson, Hans Trosabygdens OK
Olsson, Tommy IFK Sala
Raud, Johan Aktivitus SC
Storm, Thomas Specialized Concept Store CK
Suonperä, Esa Mjölby CK
Wall, Anders Rocket Racing Sweden
Wizner, Zbigniew Tullinge SK

Herrar Sport - 30 st anmälda

Namn Klubb/Team
Andersson, Urban Köpings CK
Aspelin, Björn Gävle CA
Bäckelin, Daniel Aktivitus SC
Bengtsson, Lars Gävle CA / Wolpack Vikings
Berggren, Joakim Almby IK
Borg, Gustav Kolmårdens MTB
Boström, Björn Järbo IF
Bruder, Robin Linköping
Dahl, Alfred Älvsjö Bmx-klubb
Dahlberg, Fredrik Stockholm
Dahlbom, Pär Försvarets SK
Ellemyr, Patrik Hallsta MTB
Eriksson, Jim Rembo IK
Funke, Andreas Laxå CK
Gefvert, Jonas OK Tyr
Giaretta, Henrik Swecycling Club
Helgesson, Daniel Gimonäs CK / Gimonäs CK
Hellberg, Alexander Laxå CK
Hellström, Erik Gävle CA
Hildebrand, Peter Team Ormsalva AC
Kalenius, Karl-Henrik Länna Sport CK
Karlsson, Nils Katrineholm
Liljeby, Jens Gävle CA
Lipskog, Robert Gävle CA
Nilsson, Lennart IK Jarl Rättvik
Norling, Mattias CK Natén Säter
Persson, Joakim Borlänge CK
Pickl, Johan Kungsörs SK
Sundberg, Roger Järfälla CK
Syrén, Erik Spårvägen CF

Damer Sport - 3 st anmälda

Namn Klubb/Team
Hellberg, Marika Hudik Triathlon Klubb
Holmström, Emelie Kamrat- och idrottsföreningen
Isaksson, Maija Tullinge SK

Herrar Motion (65 km) - 177 st anmälda

Namn Klubb/Team
Abrahamsson Geyer, Ronnie Älvsjö
Åkerwall, Max Grödinge
Almgren, Erik Viggbyholm
Almgren, Fredrik CK La Chemise.se
Alsbäck, Henrik Västerås
Andersson, Mathias Umarasportsclub
Andersson, Mikael Floda
Andersson, Stefan Skövde CK
Astervik, Magnus StoCKholm
Åstrand, Mikael Cramo
Axell, Jan Fredrikshofs IF CK
Belvén, Richard Tullinge
Berggren, Daniel Mölnlycke
Blomkvist, Håkan Karlstad
Broström, Robert Team Corelli
Bruun, Tom Gamla Uppsala
Bylund, Tobias Tumba
Carnbo, Fredrik Team Flamingo
Cepele, Dovydas MTB Täby
Chabouni, Sami Södertälje CK
Christensen, Olov Tyresö CK
Dahl, Stefan MTB Täby / MTB Täby
Degerfeldt , Peter ASC
Ek, Oscar Cramo
Eklöf, Henrik Huddinge
Eklund, Niklas Saltsjöbadens Cykelklubb
Ekman, Fredrik Torshälla
Englund, Johan Vattholma
Engström, Andreas Älta
Eriksson, Dan Ingarö
Eriksson, Lars Strängnäs CK
Eriksson, Peder CK Norrtälje
Eriksson, Tommy Eskilstuna CK
Filipowicz, Aleksander Järfälla CK
Flink, Staffan CK Uni
Forsenberg, Niklas Älta
Fransson, Daniel CK Natén Säter
Friedel, Hans Ramnäs CK / Hallstahammar
Glas, Edvin Ringmurens CK
Glevén, Jan MTB Täby
Gruvaeus, Mattias Almby IK
Gsänger, Erik SSAB
Gustafson, Johan Västerås
Gustafsson, Christoffer Norbergs CK
Gustavsson, Robert Cramo
Haga, Jonas Ängby CC
Hallenstål, Magnus MTB Täby
Hedlund, Christian Älta
Hedlund, Edwin Tyresö CK
Hekkala, Mika Södertälje CK
Hekkala, Niclas Hägersten
Hellsing, Jody Riala
Hildingsson, Mikael Karlskrona CK
Högberg, Claes Botkyrka mk
Holmertz, Hampus Huddinge
Holtsjö, Johan Carnegie IF
Hooft, Erik Cramo
Hörstam, Patrick Trosabygdens OK
Jansson, Thomas Södertälje CK
Jervinger, Micke Cramo
Johansen, Christian Cramo
Johansson, Henrik Body4Life
Johansson, Magnus Team Corelli
Johansson, Patrik Ekerö
Johansson, Stephan Täby
Jonasson, Mats KIF Toredal
Jönnervik, Aron Eksjö CK
Jonsson, Jonas Sollentuna
Josefsson, Arvid IF Hallby SOK
Juselius, Matias IF Åland
Kallur, Daniel Värmdö
Kangas, Mathias Gävle CA
Karlsson, Jan Cramo
Karlsson, Mårten Trosabygdens OK
Karlström, Martin Underbara vidunder
Katainen, Mikko Tumbakickers
Kerwien, Peter Lyx o Misär
Kindbom, Magnus Västerås
Klein, Till Eskilstuna
Knutsson, Peter Jönköpings CK
Kvissberg, Lennart CK Surhålets Vänner
Lager, Mattias CK Uni
Lagerlöf, Ingvar Glada Pedalen
Larsson, Billy Sigtuna Märsta Arlanda CK
Larsson, Per Sundbyberg
Leiderman, Mikael Cramo
Lejon, P-M Järfälla CK
Lenberg, Henrik Skarpnäck
Lennartson, Per Hässelby
Lettfält, Conny Team No Excuse MTB Stockholm
Lindberg, Lars AXA SC / Norberg
Lindbom, Daniel Gävle CA
Lindeman, Tommi Team Jarla Cykelklubb
Lindencrona, Petter Rotmos
Linder, Daniel Spårvägen CF
Linder, Ludvig Spårvägen CF
Lindfors, Janolov Torsåker
Lindkvist, Åke Sundsvallscyklisterna
Lindkvist, Ove Cykelcenter Södertälje
Lindström, Jesper Stockholm City Triathlon
Löfstaf, Tomas Länna Sport CK
Lööw, Kjell Byrsta Bikers
Lundén Windahl, Daniel Örebrocyklisterna
Lundgren, Patrick AXA SC
Lundin, Johan Hedemora
Lundin, Magnus Cramo
Lundström, Kjell Solberga
Malmberg, Henrik Cykelhuset UV
Månsson, Per-Göran Södertälje-Nykvarn OF
Martinkus, Vytautas Ieva Venckute TEAM
Mattisson, Thomas Tullinge
Moberg, Jerker Tyresö
Morén, Daniel Tyresö
Nilsson, Lars Mariapark EL CK
Nordström, Victor Cramo
Normark, Björn Tullinge SK
Nyrén, Martin Eskilstuna CK
Ogunauskas, Audrius VELO Šiauliai
Öhlin, Joakim Älvsjö
Ohlsson, Fredrik Danderyd
Olburs, Vidar Stockholm
Olsson, Johan CK Surhålets Vänner
Olsson, Sebastian Norrtälje
Östling, Göran Gävle CA
Östlund, Jan IFK Sala
Östlund, Johan Almby IK
Överkvist, Jari Västerås CK
Palmquist , Jonas Gävle
Petersen, Hasse DMK
Petersson, Magnus She Rides CK
Pettersson, Fredrik CK Dainon
Puolitaival, Jimmy Tumba kickers
Qvist, Niclas Team Fuxen
Qvist, Patrik Askersund OK
Rappu, Johan Eskilstuna CK
Rennwandt, Christian Kolmårdens MTB
Rissler, Johan Tullinge
Robinson, Brendan Lidingö
Rönneblad, Tobias Östersund
Rosén, Johan Umara SC
Rosin, Kim Hudik Triathlon Klubb
Sandberg, Peter MTB Täby
Sandgren , Henri IK Rex
Sivertsson, Magnus Laxå CK
Sjursvens, Carl Stockholm
Skiöld, Jesper Hurtigsyntarnas IF
Skoglund, Erik Oxvretens SK
Sköld, Morgan Finspångs CA
Skoog, Peter AXA SC
Slätis, Oskar Sunaru
Söderberg, Magnus Segeltorp
Sparrfeldt, Erik Tullinge SK
Spik, Joakim Tullinge
Stake, Roger Sundbyberg
Sterner, Peter Sunaru
Strandberg, Carl Solna
Sundström, Mikael Team NO Excuse MTB Sthlm
Törnå, Rikard Umara SC
Turborn, Pierre Eskilstuna CK
Turesson, Daniel Rådström
Uddbäck, Mats FK Finn
Uhlin, Jakob Uppsala
Wallin, Pontus Täby
Werner, Jakob Tullinge SK
Westblad, Pär OK Ravinen
Wetterström, Erik Cramo
Wiberg, Anders MTB Täby
Wickström, Robin Tullinge SK / Tullinge Sk
Wickström, Robin Tullinge SK / Tullinge SK
Wiking, Tommy Järfälla CK
Willer, Lars Moramast
Windahl, Niclas Nora
Windolf, Felix Cramo
Windolf, Martin Cramo
Wingren, Eric AXA SC
Witt, Tobias Viggbyholm
Yllen , Erik SKOGÅS

Damer Motion (65 km) - 6 st anmälda

Namn Klubb/Team
Fransson Visti, Camilla CK Natén Säter
Hedlund, Anna Team TCM
Hooft, Charlotte Cramo
Johansson, Anette Team Corelli
Lööw, Charlotta Byrsta Bikers
Yngvesson, Maria Gävle CA

Double Loop (44 km) - 36 st anmälda

Namn Klubb/Team
Ackeberg, Anders Handen
Almqvist, Leon Härnösands CK
Andersson, Patrik Mera Lera MTB
Björnstedt, Per-Åke Töjnan MTB Boys
Cronehag, Jacob Tranholmen
Egertz, Johanna Enskede
Eriksson, Eric Saltsjö-Boo
Forsberg , Elina Eksjö CK
Garell, Sebastian Åkersberga
Hägg, Gunnar Tibro Cykelklubb
Hällbom, Jonas Eskilstuna CK
Harring, Mats Mölndals CK
Husak Asp, Johacim Fikaligan
Johansson, Cecilia Enköpings CK
Lagerlöf, Helene Glada Pedalen
Lindblom, Mattias Sollentuna
Lindström, Anna TGG Racing Team
Lundberg, Johan Åkersberga
Lundin, Anna Eksjö CK
Lundin, Ellie Eksjö CK
Lundin, Ezana Uppsala
Lundin, Malin Stockholm
Malmström, Marie Järfälla CK
Matonog, Christer Vallentuna
Mikaelsdotter, Matilda CK C4
Norrman, Elias Länna Sport CK
Nyberg, Mikael Team Flamingo
Östling, Peter Falu CK
Pettersson, Jesper Djurö
Rinon, Marcos Spårvägen CF
Stålnacke, Johnny Örebro
Viktorsson, Per Erik Laxå MK
Viska, Theresia Solna
Wallin, Fredrik Sundbybergs IK
Wennberg, Adam Linköping
Westerlund, Stefan Enköpings Aif

Single Loop (25 km) - 24 st anmälda

Namn Klubb/Team
Appelgren, Anna Rönninge
Axenstig, Mikael Järfälla
Bäcklund, Lars Södertälje
Boholm, Hanna Hanna
Boholm, Simon Tullinge
Brinck, Roger Sigtuna.
Carlsson, Svante Cykelhuset uppland Väsby
Dahm, Anders Västerhaninge
Elveborg, Andreas Huddinge
Grehan, Carl Huddinge Scoutkår
Hägg, Peter Hägersten
Johansson, Henrik Lida
Lind, Fredrik Hägersten
Nyrén, Therese Eskilstuna CK
Olsson, Krister Lida
Östervall, Mattias Tjust Bike o RC
Östervall, Oscar Tjust Bike o RC
Pettersson, Anna Mjölby CK
Såger, Anders Rönninge MTB
Sjögren, Henrik Sköndal
Ståhl, Albin MTB Täby
Vesterli, Nina Huddinge scoutkår
Waernberg, Erik Segeltorp
Wendel, Christer Huddinge scoutkår